Daft Punk kończy działalność. Duet opublikował pożegnalne wideo

Daft Punk kończy działalność. Muzycy poinformowali o tym, publikując w mediach społecznościowych ośmiominutowy fragment filmu "Electroma", któremu nadali tytuł "Epilog".
Zobacz wideo

We fragmencie wideo zamieszczonym na oficjalnym kanale Daft Punk na YouTube pojawiają się daty 1993 - 2021. Zespół, przypomnijmy, powstał w 1993 roku w Paryżu. W jego skład wchodzili Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter, którzy zawsze występowali zamaskowani.

Informację o zakończeniu działalności francuskiego duetu Daft Punk potwierdziła rzeczniczka zespołu Kathryn Frazier. Muzycy nie ujawnili powodów swojej decyzji. 

 

Daft Punk. Blisko 30 lat na scenie

Daft Punk to jeden z najbardziej znanych zespołów tworzących muzykę elektroniczną na świecie. Już wydany w '95 roku singiel "Da Funk" sprzedał się w nakładzie 2 tysięcy kopii i odniósł duży komercyjny sukces. Wydana dwa lata później debiutancka płyta "Homework" została nabyta przez ponad 2 mln osób, a paryscy producenci stali się czołowym zespołem francuskiej sceny house.

Cztery lata później, w roku 2001, światło dzienne ujrzał album "Discovery", z którego pochodzą takie utwory jak np. "One More Time" i "Harder, Better, Faster, Stronger". 

Po kolejnych czterech latach - w 2005 roku muzycy wydali kolejny album "Human After All". Po nim zrobili sobie dłuższą przerwę i w 2013 roku wydali swój chyba najbardziej znany krążek "Random Access Memories". 

DOSTĘP PREMIUM