Julia Wieniawa: Z każdą płytą będę rozbierać się coraz bardziej

W czerwcu ukazał debiutancki album "Omamy" Julii Wieniawy. Popularna aktorka i piosenkarka w TOK FM po raz pierwszy odpowiedziała na pytanie, czy woli śpiewać, czy grać. - Mówię to pierwszy raz: wolę muzykę - powiedziała w rozmowie z Kamilem Wróblewskim. Wieniawa zapowiedziała także, że na drugą płytę jej fani raczej nie będą musieli długo czekać.
Zobacz wideo

Julia Wieniawa to jedna z najbardziej popularnych aktorek młodego pokolenia. Na Instagramie obserwuje ją ponad 2 miliony użytkowników. Dużą rozpoznawalność przyniósł jej udział w serialu "Rodzinka.pl". Zagrała także główne role w filmach "W lesie dziś nie zaśnie nikt" i "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją". Na dużym ekranie można ją było także zobaczyć m.in. w filmie Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter".

W ostatnim czasie młoda gwiazda stawia jednak na karierę muzyczną. 3 czerwca zagrała swój pierwszy koncert podczas Orange Warsaw Festival, zaś 17 czerwca ukazał się jej długo wyczekiwany, debiutancki album "Omamy". 

W audycji "Między Słowami" w TOK FM wokalistka mówiła o tym, jak duże znaczenie ma dla niej ta płyta. - Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że pierwszy raz, tylko w formie artystycznej, się mega otwieram. Ja się rozbieram wręcz w jakiś sposób, przed osobami, które mnie znały albo wydawało się im, że mnie znają - mówiła w rozmowie z Kamilem Wróblewski.

- W muzyce jeśli uczestniczysz w procesie tworzenia piosenek, to jest to pewnego rodzaju rozbieranie się, ze swojej emocjonalności, wrażliwości, estetyki - tłumaczyła Wieniawa. I przekonywała, że album może więc przybliżyć fanom i obserwatorom to, jaka jest naprawdę i co lubi. - Nadal jeszcze w małym stopniu. Myślę, że z każdą płytą będę rozbierać się coraz bardziej - zapowiedziała. - To jest tylko mały przedsmak tego, na razie rozebrałam tylko górę - śmiała się Wieniawa. - Druga płyta... może zdejmę spodnie - dodała rozbawiona. 

Aktorka i piosenkarka przyznała bowiem, że nie może się już doczekać nagrania kolejnego albumu. - Bardzo jestem wkręcona i chcę to robić. Widzę, że to jest moja droga. Wolę to nawet niż aktorstwo - przyznała. To pierwsza taka deklaracja Julii Wieniawy. Do tej pory nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej lubi śpiewać czy grać. Artystka dodała, że zrozumiała to po koncercie na Orange Warsaw Festivalu. - Obie rzeczy sprawiają mi przyjemność. Ale teraz już kumam, że muzyka jest bardziej ekscytująca, więcej się dzieje i na więcej rzeczy mam wpływ. Mówię to pierwszy raz - wolę muzykę - podsumowała.

Posłuchaj całej rozmowy Kamila Wróblewskiego z Julią Wieniawą:

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM