"Jestem orędowniczką bycia tu i teraz". Lanberry na "koncertowym głodzie". "Mam go nieustannie"

- Nie motywuje mnie żadna dzika rywalizacja i napinanie się na realizację celów - odpowiedziała Lanberry, pytana o swoje cele na 2023 rok. Wokalistka mówiła także o głodzie koncertowania i nowym rozdziale w karierze, jakim jest jej czwarty album "Obecna".

- Robię pewnego rodzaju podsumowanie, ale na zasadzie bardzo zdrowego podziękowania światu za to, że ten rok się kończy – powiedziała Lanberry - piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka oraz gościni audycji "Między Rokami" Kamila Wróblewskiego.

Lanberry, czyli Małgorzata Uściłowska, zadebiutowała w 2015 roku singlem "Podpalimy świat", W następnym roku ukazała się jej pierwsza płyta zatytułowana po prostu "Lanberry". Reedycję albumu promował m.in. singiel "Piątek", który jako pierwszy w karierze piosenkarki odniósł sukces komercyjny. W 2018 roku ukazał się krążek pt. "miXtura", a 2020 roku - "Co gryzie panią L?". Za pochodzący z tej płyty utwór "Plan awaryjny" Lanberry otrzymała nagrodę jury w konkursie "Premier" podczas 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Lanberry i Kamil WróblewskiLanberry i Kamil Wróblewski TOK FM

Najnowszy album w karierze wokalistki nosi tytuł "Obecna" i to z nim, jak przyznała Lanberry, ma zamiar intensywnie koncertować w nowym 2023 roku. - Mam nieustannie głód koncertów i chcę ich jak najwięcej. Najprzyjemniejszą rzeczą jest spotykanie się po koncertach ze słuchaczami. Jak już wspólnie pośpiewamy, mamy moment, żeby pogadać, żeby zrobić sobie zdjęcie i po prostu pobyć razem. W rzeczywistości postpandemicznej to smakuje jeszcze lepiej – mówiła Lanberry w "Między Rokami".

Posłuchaj całej rozmowy Kamila Wróblewskiego z Lanberry:

Co z celami pozamuzycznymi? - Jestem wielką orędowniczką bycia tu i teraz i rozkoszowania się drogą, którą się podąża. Nie motywuje mnie żadna dzika rywalizacja i napinanie się na realizację celów - odpowiedziała gościni TOK FM.

Wracając do albumu "Obecna", prowadzący audycję Kamil Wróblewski, opisał ją jako album, który idealnie wpisuje w obecny czas. - Ta płyta jest o czymś pomiędzy. Jej wątkiem przewodnim jest motyw przejścia - stwierdził dziennikarz TOK FM.

 

Sama Lanberry określa "Obecną" jako nowy etap w swojej karierze. - Ta płyta jest o procesie i o relacjach - tych romantycznych, a także po prostu tych, które tworzę na co dzień. Uwielbiam słuchać o odczuciach słuchaczy. To fascynujące, jak działają na ludzi moje dźwięki i przesłania poszczególnych piosenek. Chcę, żeby moja muzyka i to, co mam do powiedzenia w piosenkach niosło się, dotarło do naprawdę szerokiego grona odbiorców - mówiła artystka w rozmowie w TOK FM.

TOK FM PREMIUM