Miuosh przez 30 dni nie wychodził z domu, a potem "zrobił" płytę w 10 dni. "Ten album nie jest przeszacowany"

Mam zamiar celebrować dojście do pewnych wniosków na temat swojego życia, tego jak walczę z emocjami, zamiast je rozumieć, tego, że nadużywam alkoholu, a w ogóle nie powinienem go używać i posegregować sobie w głowie te wszystkie bodźce - mówił w TOK FM Miuosh. 15 września artysta powróćił z nowym albumem zatytułowanym "Początek".

15 września na rynek trafił najnowszy krążek Miuosha. Tytułowy "Początek" miał miejsce dokładnie 24 września 2021 roku - w dniu premiery poprzedniego albumu artysty "Pieśni współczesne", nagranym z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk". - To był ten dzień, kiedy z jednej strony musiałem dźwigać pewne rzeczy po nawale pracy i mierzyć się z czymś, czego się obawiałem, a z drugiej musiałem stawać na wysokości zadania i promować album. Do tego, co się ze mną działo, doprowadziło parę miesięcy mocnego przepracowania, unikania emocji i nieprzyznawania się do pewnych rzeczy przed samym sobą. Unikania rodziny i domu, na którym było się sfokusowanym tak naprawdę całe życie. To cię po prostu łapie i w pewnym momencie wyniszcza - opisywał raper w rozmowie z Kamilem Wróblewskim w audycji "Między słowami". 

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

Po kryzysie, w życiu artysty przyszedł czas na reset. - W pewnym momencie, na przełomie roku, przez 30 dni praktycznie nie wychodziłem z domu. I byłem szczęśliwy. Nie brałem się do jakiejkolwiek roboty, nawet nie odpisywałem na maile. Po prostu miałem poważnie dość wszystkiego, co się wydarzyło w moim życiu rok wcześniej. Postanowiłem, że będę działać cokolwiek z muzyką, jak mi się tego naprawdę zachce - powiedział Miuosh na antenie TOK FM.

Taki dzień w końcu nadszedł. - Wstałem i powiedziałem "Idę robić płytę". Poszedłem do pokoju obok, gdzie mam kopię mojego studia nagraniowego w wersji mobilnej i zrobiłem ten album w 10 dni - łącznie z tekstami, z muzyką, ze wszystkim. Bo wreszcie mi się zachciało, bo rozumiałem, o czym to ma być, rozumiałem, jak ma to być. Wydaje mi się, że ten album coś ze sobą niesie i właśnie siłą tego albumu może być to, że jest nie przeszacowany, a jest "po prostu" - opowiadał gość Kamila Wróblewskiego.

 

Jak przyznał Miuosh, planuje co roku celebrować dzień 24 września - dzień załamania, po którym przyszły zmiany. - Mam zamiar celebrować początek dojścia do pewnych wniosków na temat swojego życia. Tego jak walczę z emocjami, zamiast je rozumieć, tego, że nadużywam alkoholu, a w ogóle nie powinienem go używać i żeby posegregować sobie w głowie te wszystkie bodźce, zacząć nad tym jakoś pracować. To nie jest łatwe, cały czas nad tym pracuję. Jest dużo dobrych rzeczy, jest dużo nowego spojrzenia i rozumienia. To piękna przygoda - mówił muzyk w rozmowie w TOK FM.

TOK FM PREMIUM