MK OKNO - najwyższa jakość w standardzie (materiały partnera)

MK OKNO sp. z o.o. jest producentem okien i drzwi z PCW i aluminium. Spółka istnieje od 2000 roku, a jej siedziba mieści się w Pleśnej koło Tarnowa. To solidna, stale rozwijająca się firma, ceniona za wysoką jakość swoich wyrobów oraz fachową obsługę techniczną.

MK OKNO wykorzystuje w produkcji stolarki okiennej najnowsze technologie. Linie produkcyjne składają się z nowoczesnego sprzętu, uznanych europejskich marek. Całością zarządza system komputerowy PAM firmy PAMProject. MK OKNO wytwarza okna i drzwi w oparciu o wysokiej jakości system profili Kömmerling firmy Profine Polska. Produkuje okna w systemach 6 i 7-komorowym o dowolnych wymiarach, jedno i wieloskrzydłowe, a także o kształtach nietypowych, jak koła, łuki, trójkąty w kolorze białym, w kolorach imitujących drewno, a także w okładzinach aluminiowych. W oknach montowane są stalowe wzmocnienia oraz okucia firm Siegenia oraz Winkhaus. Poza okuciami standardowymi, stolarka może być wyposażona w dodatkowe funkcje zwiększające komfort użytkowania, takie jak hamulce rozwarcia skrzydła, stopniowanie uchyłu, blokady obrotu klamki i wiele innych. W oknach montowane są szyby firmy Glassolutions oraz Pilkington. MK OKNO oferuje ponadto montaż stolarki otworowej, a także rolety, parapety, moskitiery oraz akcesoria okienne.

Okna PCW są jednym z najczęściej wybieranych systemów okiennych wśród klientów. Charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną i stosunkowo niska ceną. W dzisiejszych czasach, okna powinny być energooszczędne, ale także izolować akustycznie oraz stanowić barierę dla włamywaczy. Coraz większe znaczenie przy wyborze okien odgrywa w ostatnim czasie również estetyka ich wykonania. Jednym z najważniejszych etapów produkcji stolarki okiennej, od którego zależy zarówno szczelność konstrukcji, wytrzymałość na obciążenia, jak i wygląd jest zgrzewanie profili z których powstaje rama i skrzydło okna. Dotychczasowa technologia zakładała podgrzanie i połączenie profili, a następnie usunięcie nadmiaru wypływającego materiału przy pomocy noży ścinających, co powoduje powstanie charakterystycznych rowków w miejscach łączenia. Polska firma PREZ-MET opracowała i opatentowała nowatorską technologię zgrzewania, która nie wydłuża cyklu produkcyjnego. Technologia Precision Line bazuje na użyciu zgrzewarki wyposażonej w zestaw specjalnych, wymiennych stempli formujących. Stemple te w momencie, gdy łączą się stopione powierzchnie profili odpowiednio kształtują wypływkę spoiny, tworząc w miejscu połączenia cienką linię zgrzewu oraz idealnie gładką i zlicowaną powierzchnię naroży.

Prezes MK OKNO Przemysław Mirek poszukując nowych rozwiązań technologicznych dla swojej firmy odwiedził PREZ-MET w ramach dni otwartych i poznał zalety innowacyjnej technologii Precision Line. Jak stwierdził, technologia ta jest prawdziwą rewolucją w estetyce okien i odpowiedzią na potrzeby rynku. Jesienią 2020 roku do parku maszynowego firmy MK OKNO dołączyła zgrzewarka czterogłowicowa ZGP 760 firmy PREZ-MET. Zgrzewarka ta pracuje w oparciu o technologię Precision Line i zapewnia precyzyjną, wytrzymałą i elegancką linię zgrzewu naroży. Klienci, którzy zamówią w MK OKNO okna do końca roku z montażem w roku 2021, okna w technologii Precision Line dostaną gratis. Zadzwoń i zamów okna już dziś!

DOSTĘP PREMIUM