Wyjątkowe miejsce w Warszawie: Odkrywajmy skarby Powiśla [sponsorowane]

Powiśle to na mapie Warszawy miejsce wyjątkowe - taka opinia nie ma w sobie nic z przesady. Sąsiedztwo rzeki, piękne kamienice, wymieszanie klimatów industrialnych z kameralną atmosferą i niezwykłe historie mieszkańców dzielnicy - to wszystko powoduje, że na Powiślu chce się mieszkać, chce się tu bywać.

Wszyscy mieszkańcy Warszawy o tym wiedzą i mówią: Powiśle nabiera kolorów, pięknieje i zmienia się w oczach z dnia na dzień. Nic dziwnego, że dzielnica została mekką młodego pokolenia. Jeszcze długo Powiśle będzie miało status najmodniejszej dzielnicy Warszawy, przyciągającej uwagę właścicieli modnych sklepów i restauracji. 

Odkryjmy „Skarby Powiśla”

Powodów dla których warto poznawać historię tego niezwykłego terenu nie brakuje. I tak właśnie narodził się pomysł na akcję „Skarby Powiśla”, która pokaże, jak wiele znanych osób ze świata kultury, polityki, medycyny i dziennikarstwa mieszkało lub nadal tu mieszka. W jej ramach powstanie mapa najciekawszych miejsc w dzielnicy. W pierwszym tygodniu marca na terenie Elektrowni Powiśle stanęły tablice ze zdjęciami oraz pocztówkami na których uwiecznione zostały sylwetki nieżyjących już mieszkańców Powiśla: Zbigniewa Religi, Zofii Czerwińskiej, Ireny Kwiatkowskiej oraz Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Na odwrocie pocztówek znalazły się mapy z fragmentami hasła „Skarby Powiśla”.

Aby odczytać całe hasło, należy połączyć wszystkie jego fragmenty. Mapa jest dostępna również na stronie www #1YearChallenge. W kolejnym tygodniu na stronie internetowej promującej akcję, a także na profilach na Facebooku i portalu LinkedIn pojawią się wywiady z Ewą Złotowską, Tadeuszem Rolke, Mariuszem Szczygłem i Filipem Springerem. Znani twórcy opowiedzą o swoich ukochanych miejscach na Powiślu i o związanych z nimi wspomnieniach.

Skarby PowiślaSkarby Powiśla Materiały promocyjne partnera

Równocześnie w Elektrowni Powiśle - obok zdjęć Religi, Czerwińskiej, Kwiatkowskiej i Nowaka-Jeziorańskiego - umieszczone zostaną kolejne pocztówki. Będą przedstawiać zdjęcia „Skarbów Powiśla”.

Mapa „Skarbów Powiśla”

Na stronie www #1YearChallenge  jest dostępna mapa ze Skarbami Powiśla. Będzie ona aktualizowana przez cały miesiąc. Na początku zobaczymy na niej Elektrownię Powiśle, miejsca zamieszkania Religi, Czerwińskiej, Kwiatkowskiej i Nowaka-Jeziorańskiego oraz miejsca polecane przez Złotowską, Rolke, Szczygła i Springera.

Chcielibyśmy jednak, aby na mapie znalazły się również Wasze ukochane zakątki. Zapraszamy Was do dodawania swoich Skarbów Powiśla za pomocą umieszczonego na stronie formularza. Zgłoszenia będziecie mogli wysyłać aż do końca roku!

Akcja Skarby Powiśla to już trzecia akcja z cyklu #1YearChallenge – inicjatyw organizowanych przez warszawską kancelarię Dentons

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM