30-lecie kancelarii Dentons: Cykl inicjatyw społecznych podziękowaniem dla warszawskiej społeczności [sponsorowane]

Największa w Polsce i na świecie firma prawnicza Dentons obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności jej warszawskiego biura. Tegoroczne święto znacząco odbiega od konwencjonalnych uroczystości, do jakich przyzwyczajony jest rynek prawniczy w Polsce - z okazji jubileuszu Dentons uruchomił unikalny projekt #1YearChallenge, składający się z cyklu inicjatyw społecznych, realizowanych na przestrzeni całego roku 2021.

„W 1991 roku otworzyliśmy skromne biuro, które dziś pod marką Dentons jest nie tylko największą kancelarią prawną w Polsce, ale i częścią największej firmy prawniczej na świecie. Skala i rozmach, z jakim na co dzień wspieramy naszych klientów, zobowiązują nas do poszukiwania szczególnego sposobu podsumowania 30 lat pracy zespołu kancelarii. Odchodząc od tradycyjnej formuły takiego jubileuszu, postanowiliśmy zainicjować cykl projektów, które będą naszym podziękowaniem dla społeczności, w której na co dzień żyjemy i pracujemy”, zapowiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce.

Inicjatywy związane z wyznawanymi wartościami 

Poszczególne projekty dotyczą kluczowych obszarów życia społecznego, m.in.: edukacji, kultury, prawa, ekologii i funkcjonowania społeczności lokalnych. Każdy z elementów #1YearChallenge nawiązuje do jednej z fundamentalnych wartości, na których opiera się kancelaria Dentons. Są nimi współpraca, pasja, policentryczność, tworzenie wartości oraz dalekowzroczne myślenie. Uruchamiane inicjatywy pokazują sposoby na wykorzystanie tych wartości w praktyce, zgodnej z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców Warszawy. Inicjatywa Dentons spotkała się z przychylnością władz stolicy – burmistrz dzielnicy Śródmieście objął ją patronatem „Zakochaj się w Warszawie”; akcję wspiera też radio TOK FM. 

Powiśle zasługuje na uznanie 

Szczególne znaczenie w projekcie #1YearChallenge mają inicjatywy, które bezpośrednio odnoszą się do dzielnicy Powiśle. Od 2019 roku to właśnie tu, w zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle, mieści się siedziba kancelarii Dentons. Dlatego też uruchomiona w marcu, a trwająca do tej pory, inicjatywa „Skarby Powiśla” stała się prawdziwym hołdem dla lokalnej społeczności, która współtworzy atmosferę dzielnicy – pełnej skarbów, zachwycających miejsc i wciągających historii. 

Projekt „Skarby Powiśla” zaangażował wiele osób, m.in.: fotografa Tadeusza Rolke, aktorkę Ewę Złotowską, a także laureata NIKE, pisarza i reportera Mariusza Szczygła, reportera Filipa Springera, którzy z tej okazji przygotowali specjalne teksty będące ich osobistym przewodnikiem po dzielnicy. Publikacje dostępne są na stronie www.1yearchallenge.pl poświęconej inicjatywie.

Popularność „Skarbów Powiśla” wynika także z różnorodności wydarzeń, które towarzyszą akcji. Na terenie Elektrowni Powiśle pojawiły się tablice upamiętniające znane postacie związane z dzielnicą, zarówno te historyczne, jak i bardziej współczesne. Zostały także wydane okolicznościowe pocztówki i powstała interaktywna mapa wyjątkowych miejsc dzielnicy, dostępna w dwóch wersjach: drukowanej i interaktywnej. Do jej stworzenia kancelaria zaprosiła mieszkańców stolicy i miłośników Powiśla, którzy podzielili się ciekawymi, nie zawsze odkrytymi miejscami. 

#JeszczeRaz. Powiśle reaguje na bieżące wyzwania

„Uwaga, którą poświęcamy Powiślu, nie powinna zaskakiwać. To dzielnica, która jest emanacją warszawskiego ducha – ma bogatą, niełatwą historię, ale przy tym zachwyca dynamiką i różnorodnością. Powiśle to bogata tradycja, ale też mierzenie się z globalnymi wyzwaniami współczesności. Nasze działania wpisują się w genius loci tej nieoczywistej części Warszawy.” - mówi Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce. 

Głównym celem inicjatywy #JeszczeRaz jest pomoc Powiślańskiej Fundacji Społecznej – instytucji cieszącej się wielkim szacunkiem mieszkańców dzielnicy. Ponadto, w ramach akcji #JeszczeRaz odnowiona zostanie Poradnia Rodzinna dla ofiar przemocy, a w świetlicach terapeutycznych zostanie przeprowadzona renowacja starych mebli. Korzystające z placówki dzieci otrzymają nowy sprzęt IT.

Kolejnym elementem projektu będzie bieg po Bulwarach Wiślanych połączony ze zbieraniem śmieci – to pomysł odwołujący się do koncepcji ploggingu. Z kolei recyklingiem kapitału intelektualnego można nazwać warsztaty kreatywne dla podopiecznych fundacji. Do udziału w inicjatywie #JeszczeRaz kancelaria Dentons zaprosiła organizację Habitat for Humanity Poland, z którą wspólnie przeprowadzi zbiórkę i odnowę mebli na rzecz Powiślańskiej Fundacji Społecznej. 

W ramach obchodów jubileuszu 30-lecia kancelaria Dentons uruchomiła również takie inicjatywy, jak: 

  • D-Art Society – projekt łączący pokolenia dojrzałych twórców z młodymi adeptami sztuki. Od początku 2021 roku w ramach D’Art Society kancelaria Dentons zorganizowała warsztaty, wernisaż prac, a także cykl webinariów poświęconych m.in. sztuce w kontekście polskiego prawa, w tym prawa autorskiego i praw pokrewnych. W drugiej połowie maja odbędzie się aukcja charytatywna prac stworzonych w ramach projektu, która wesprze podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. 
  • Przystanki wiedzy. Mam prawo. – akcja edukacyjna dotycząca swobód obywatelskich oraz fundamentalnych praw. Pod wiatami przystanków autobusowych na terenie całej Warszawy zawisły grafiki związane z prawami człowieka i obywatela. Prawniczki i prawnicy Dentons przygotowali cykl publikacji poradniczych, wskazując praktyczny, codzienny wymiar praw człowieka. 

Kolejne inicjatywy, należące do jubileuszowego cyklu #1YearChallenge, zostaną ogłoszone i zrealizowane w kolejnych miesiącach 2021 roku.

Kancelaria uruchomiła stronę poświęconą obchodom 30-lecia, www.1yearchallenge.pl oraz fanpage na Facebooku, @Dentons1YearChallenge

O kancelarii Dentons 

Dentons jest największą globalną firmą prawniczą, której utalentowany zespół w ponad 75 krajach odpowiada na światowe wyzwania i szanse. Rozwiązania prawne i biznesowe, jakie oferuje Dentons, czerpią z bogactwa i siły lokalnych społeczności, wykorzystując jednocześnie wielokrotnie nagradzane innowacje w zakresie obsługi klientów, takie jak platforma innowacji i doradztwa strategicznego Nextlaw. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również zapewnieniu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników z całego świata, Dentons zmienia status quo na rynku obsługi prawnej, wspierając działania klientów i społeczności w tzw. nowej dynamice. www.dentons.com

DOSTĘP PREMIUM