Muzeum Gdańska zaprasza na wystawę prac Włodzimierza Szpingera [materiały partnera]

"Optikum Nowego Świata" to tytuł czasowej wystawy prac Włodzimierza Szpingera, na którą Muzeum Gdańska zaprasza do Ratusza Głównego Miasta. Wystawa potrwa do 14 czerwca.

Prace Szpingera to podróż w świat sztuki nowoczesnej inspirowanej mistrzami flamandzkiego i niderlandzkiego malarstwa. Na wystawie zobaczymy 69 prac Włodzimierza Szpingera, uznanego artysty i absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W swoim dorobku artysta ma wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych w galeriach i muzeach na kilku kontynentach. Jego malarstwo tworzy wiele prywatnych kolekcji. Sztuka Włodzimierza Szpingera mieści się w zakresie malarstwa sztalugowego, rysunku, grafiki, akwareli i technik mieszanych.

Szpinger dystansuje się od estetyki akademickiej, tworząc i adaptując wiele tematów, nadając im jednocześnie wyjątkowy charakter. Fascynuje go baśniowość, jego malarstwo jest pełne humoru, antropomorfizmów i homoform. Nurtujące go tematy przekłada na język swojego malarstwa. W ten sposób buduje oryginalny świat. Poprzez te groteskowe i fikcyjne postacie artysta wypowiada się najpełniej. Jest to świat natłoku zdarzeń, chaosu, który wykadrowany przez artystę odsłania oblicze współczesności.

Wystawa czasowa w Ratuszu Głównego Miasta potrwa do 14 czerwca 2021 r.

DOSTĘP PREMIUM