Bezpieczna firma: Eksperci radzą, jak się nie dać cyberoszustom

"Bezpieczna firma" to cykl mini porad dotyczących najbardziej istotnych i aktualnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa technologicznego w przedsiębiorstwach takich jak cyberataki i jak się przed nimi chronić, phishing czy bezpieczeństwo przechowywania danych w chmurze.

Wraz z rozwojem nowych technologii i coraz większą liczbą urządzeń podłączonych do Internetu temat zabezpieczeń nabiera większego znaczenia. Dlatego, w ramach cyklu mini rozmów z ekspertami ds. bezpieczeństwa T-Mobile Polska poruszamy kilka najważniejszych wątków w tym obszarze. Każdy z nich dotyka istotnych kwestii, którym warto się przyjrzeć.

Najbardziej dotkliwe cyberataki w firmach

W cyklu "Bezpieczna firma" rozmawiamy z Pawłem Sławeckim, ekspertem ds. bezpieczeństwa w T-Mobile o najbardziej dotkliwych cyberatakach. - Jest ich zdecydowanie więcej niż w latach ubiegłych. Już na początku pandemii przestępcy odkryli nieprzygotowanie firm do przejścia na pracę zdalną - mówi ekspert i wymienia najczęstsze rodzaje ataków takie jak instalacje szkodliwego oprogramowania, ataki DDoS czy phishing. Posłuchaj: 

Phishing. Czym jest dokładnie?

Czym jest dokładnie phishing, wyjaśnia Renata Kania z T-Mobile w cyklu "Bezpieczna firma". - Jest to rodzaj ataku polegającego na podszywaniu się pod inną osobę lub instytucję - mówi ekspertka i wyjaśnia, w jakim celu przestępcy dokonują tego typu oszustw: wyłudzają hasła, numery kard kredytowych, kont bankowych oraz inne wrażliwe informacje. Posłuchaj: 

Bezpieczeństwo danych w chmurze

Czy bezpieczne jest przechowywanie danych w chmurze? Na to pytanie w cyklu "Bezpieczna firma" odpowiada Janusz Piecuch, ekspert ds. bezpieczeństwa T-Mobile i uspokaja, że większości przypadków przechowywanie danych w chmurze jest bezpieczne, ale warto dobrze sprawdzić usługodawcę. Posłuchaj, na co warto zwrócić uwagę: 

Cyberbezpieczeństwo w średnich firmach

O cyberatakach na wielkie korporacje słyszymy ciągle. A czy właściciele średnich firm mogą czuć się bezpiecznie? Na to pytanie w cyklu Bezpieczna firma odpowiada Paweł Sławecki, ekspert ds. bezpieczeństwa T-Mobile. Posłuchaj: 

Zagrożenie cyberatakami w 2022 r.

Ekspert ds. bezpieczeństwa T-Mobile Janusz Piecuch o tym, czy w przyszłym roku zagrożenie cyberatakami się zwiększy: 

Smartfony też padają ofiarami hakerów

Renata Kania z T-Mobile o bezpieczeństwie urządzeń mobilnych:

 Zapraszamy również na podcast Wielka Chmura Zmian, w którym Karol Jurga i Karolina Wasielewska rozmawiają z ekspertami od nowych technologii i ich wpływu na rzeczywistość. 

TOK FM PREMIUM