"Bezwypadkowy", "sprawdzony", "pewny przebieg" - czyli dramat na rynku aut używanych w Polsce [sponsorowane]

Rozwiązanie? Wybór auta w autoryzowanym salonie samochodów używanych Das WeltAuto Centrum Wrocław.

Na samym początku naszego tekstu, zacznijmy może od przeanalizowania rynku samochodów używanych w Polsce. Niestety okazuje się, że temat nadal jest trudny, dlatego tym bardziej, warto się nad nim przez chwilę pochylić.

Wydawać by się mogło, że czasy, kiedy to w sprzedawanych samochodach używanych cofano liczniki lub ukrywano ich wypadkowość, bezpowrotnie minęły. Istnieją przecież ustawy prawne, które potencjalnie regulują tego typu sytuacje, a na osoby, które dopuściły się złamania przepisów, czekają drakońskie kary finansowe. Niestety, pomimo wprowadzenia nowych rozporządzeń i większej świadomości klientów, problem nadal występuje. Co więcej, jest on nadal duży. Przeglądając oferty aut używanych na najbardziej znany portalach ogłoszeniowych, można odnieść wrażenie, że przynajmniej 50% sprzedawanych samochodów używanych nie nadaje się do dalszego użytku.

Problemy, z którymi spotykaliśmy się w latach 90., minęły. Czy aby na pewno?

Wielu z nas pamięta czasy, w których to praktycznie nie było możliwości kupienia dobrego samochodu używanego za rozsądne pieniądze. Lata 90., to historyczny okres pod tym kątem. Cofanie liczników, zacieranie śladów potencjalnych uszkodzeń karoserii czy zalewowość samochodów były notorycznymi praktykami, z którymi mogliśmy się wtedy spotkać. Jadąc na giełdę samochodową, musieliśmy się liczyć z tym, że raczej wrócimy z niczym. Nie kupimy wymarzonego samochodu, bo znaczna większość sprzedawanych egzemplarzy ze względu na swój stan, w ogóle nie powinna trafić do sprzedaży.

Okazuje się, że dzisiaj sytuacja wcale nie przedstawia się dużo lepiej. Większość sprzedawanych aut pochodzi od tak zwanych handlarzy samochodowych, którym zależy na tym, aby auto zakupione za granicą w dobrej cenie, drożej sprzedać w kraju. Jako kupujący zawsze powinniśmy mieć na uwadze fakt, iż handlarze muszą na sprowadzanych autach zarobić. Dlatego wystawiając dany samochód, dajmy na to za 20 tyś. zł wyobraźmy sobie, za jaką cenę taka osoba ten samochód kupiła, tak żeby jeszcze na nim sporo zarobić. Już same ceny mogą dać nam do zrozumienia, że z danym egzemplarzem musi być coś nie tak, skoro jego cena w Polsce jest stosunkowo niska, a za granicą była jeszcze niższa.

Rozmawiając z ekspertami z dziedziny motoryzacji, którzy na co dzień mają do czynienia z handlem samochodami używanymi i znają ten rynek niemal od podszewki, sytuacje, o których opowiadają, przyprawiają o zawroty głowy. W ich opowieściach słyszeliśmy m.in. o składaniu jednego modelu auta z kilku innych. Tego typu praktyki są uskuteczniane zwłaszcza w przypadku aut pozalewowych, gdzie elementy elektroniki nie nadają się do użytku. Kolejną kwestią są przekręcane liczniki. Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach to praktyki już rzadko spotykane. Niestety, nic bardziej mylnego. W dalszym ciągu w wielu egzemplarzach stan licznika wskazany w ogłoszeniu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Das WeltAuto Centrum WrocławDas WeltAuto Centrum Wrocław Materiały partnera

Nowa forma wyszukiwania samochodów używanych – Poradnik dla kupującego

W czasach dzisiejszych, kiedy to giełdy samochodowe odeszły w zapomnienie, samochody używane możemy wyszukiwać na portalach internetowych typu OTOMOTO. Jest to wygodniejsza forma poszukiwania aut, jednak wybierając konkretny model i tak musimy udać się na miejsce, by dokonać dokładniejszych oględzin.

Gdzie zatem kupić pewne, używane auto?

Skoro rynek aut używanych wciąż wygląda tak źle, to gdzie powinniśmy kupować samochody używane? Odpowiedź jest prosta – u autoryzowanych dealerów marek samochodowych.

Profesjonalna firma, która należy do ogromnego koncernu nie może pozwolić sobie na stosowanie nieuczciwych praktyk. Samochody używane, które są wystawione na sprzedaż, muszą być dokładnie sprawdzone, ich historia musi być dokładnie opisana, a przebieg realny. Nawet gdy mamy do czynienia z autem, które brało udział w kolizji, klient musi zostać poinformowany o tym, co się wydarzyło, co zostało uszkodzone oraz jakie naprawy były w nim przeprowadzone.

Samochody używane w ofercie Das WeltAuto Centrum Wrocław

W naszym salonie, klienci mogą skorzystać z autoryzowanego programu aut używanych Das WeltAuto, należącego do grupy VAG.

Nasz salon Das WeltAuto wchodzący w skład oferty autoryzowanych salonów samochodowych Centrum Wrocław to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży samochodów używanych, działający przy salonach dealerskich marek: Volkswagen, SEAT, ŠKODA oraz Volkswagen Samochody Dostawcze.

Ponad 100 aut dostępnych od ręki

Nasza oferta sprzedaży i odkupu aut używanych Das WeltAuto skierowana jest zarówno do klientów detalicznych, jak i firmowych. Dysponujemy ogromną flotą, zawierającą ponad 100 pewnych, dokładnie sprawdzonych i zweryfikowanych samochodów. Dzięki temu nasi klienci mogą otrzymać swój wymarzony samochód jeszcze w tym roku.

Wszystkie nasze oferty dostępne są pod tym linkiem.

Das WeltAuto Centrum Wrocław – pewne samochody używane z gwarancją, dostępne od ręki

Główną ideą programu Das WeltAuto jest sprzedaż najlepszych, pewnych aut używanych, których historia, przebieg i stan techniczny zostały szczegółowo zweryfikowane. W przeciwieństwie do kupowania auta z niepewnego źródła, tutaj mamy pewność, że samochód będzie odpowiednio sprawdzony pod każdym możliwym kątem.

Najważniejsze korzyści zakupu auta w Das WeltAuto:

 • Sprawdzona historia samochodu
 • Udokumentowany przebieg
 • Dokładnie przebadany stan techniczny pojazdów
 • Każdy samochód objęty co najmniej roczną gwarancją
 • Darmowa wycena przy sprzedaży samochodu
 • Możliwość zostawienia auta w rozliczeniu
 • Różne opcje finansowania
 • Wysoka dostępność samochodów różnych marek

Dodatkowe korzyści zakupu auta Das WeltAuto

Oprócz wspomnianych powyżej korzyści oferujemy naszym klientom również szeroki zakres atrakcyjnych form finansowania samochodów, odkupu czy ubezpieczenia.

Każdy klient naszego salonu może pozostawić swoje dotychczasowe auto w rozliczeniu lub po prostu nam je odsprzedać. Tym samym, w ciągu jednego dnia mamy możliwość pozbycia się dotychczasowego auta i kupienia innego modelu.

Kolejną zaletą w całym procesie kupna auta używanego w Das WeltAuto Centrum Wrocław jest szeroki zakres ubezpieczeń, którymi dysponujemy. Oferujemy m.in. takie ubezpieczenia jak:

 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC),
 • pełna ochrona ubezpieczeniowa autocasco uwzględniająca ryzyko kradzieży na terenie Europy (AC),
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
 • pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach (Assistance),

Oprócz możecie też Państwo skorzystać z szerokiego wyboru opcji dodatkowych:

 • gwarancja braku zwyżek na wybrane rodzaje uszkodzeń,
 • zapewnienie dodatkowej ochrony, poprzez ubezpieczenie m.in. fotelika, bagażu, szyb, MediPlanu, utraty zniżek, ochrony prawnej, Równa Droga.

Dodatkowe kwestie, które zapewniamy, związane z gwarancją aut oraz korzystnym finansowaniem sprawiają, że nasi Klienci zyskują nie tylko pewność dokładnie sprawdzonego auta, ale też dodatkowe formy pomocy.

Das WeltAuto Centrum WrocławDas WeltAuto Centrum Wrocław materiały partnera

Ochrona pogwarancyjna

Inną formą pomocy i zabezpieczenia naszych klientów jest program CAR PROTECT, który stworzyliśmy z myślą o zabezpieczeniu naszych klientów przed nieprzewidywanymi wydatkami związanymi z eksploatacją pojazdu. Pozwala on obniżyć koszty związane z użytkowaniem samochodu po upływie gwarancji fabrycznej. W przypadku awarii, koszty naprawy zostaną pokryte przez zakład ubezpieczeń, zgodnie z zakresem wariantu ochrony.

Program CAR PROTECT sprawia, że:

 • jeździsz swoim autem bezstresowo, dzięki nieograniczonej limitem kilometrów ochronie od kosztów awarii
 • poruszasz się pewnie w kraju i za granicą, dzięki profesjonalnym naprawom w Autoryzowanych Stacjach Obsługi Volkswagen na terenie całej Polski i w krajach europejskich*
 • masz pewność profesjonalnych napraw, dzięki stosowaniu wyłącznie oryginalnych części zamiennych, zgodnie z technologią producenta, na koszt zakładu ubezpieczeń
 • masz spokój na lata, ochrona możliwa aż do 10 roku eksploatacji auta
 • prostota i wygoda z myślą o Tobie, dzięki kompleksowej obsłudze w salonie

Szczegółowych informacji na temat programu CAR PROTECT przedstawią Państwu nasi sprzedawcy w salonie.

* Wyszczególniona lista znajduje się w Warunkach Ogólnych Ubezpieczenia

Szukasz pewnego auta dla siebie, swoich bliskich lub dla firmy? Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami!

Salon samochodów używanych Das WeltAuto Centrum Wrocław

Al. Aleksandra Brücknera 50

51-411 Wrocław

Tel.: +48 71 773 93 00

e-mail: uzywane@centrumwroclaw.pl

Godziny otwarcia salonu:

pon. - pt: 9:00 - 19:00

sob.: 9:00 - 15:00

DOSTĘP PREMIUM