Salon Volkswagen Centrum Wrocław obchodzi 10-lecie powstania (sponsorowane)

To już 10 lat, od kiedy salon Volkswagen Centrum Wrocław istnieje na rynku. W lutym 2012 roku przy Alei Brucknera 54 we Wrocławiu powstała największa w tamtym okresie tego typu placówka Polsce. W tym roku nasz salon obchodzi jubileuszowe urodziny.

Zapraszamy do artykułu, w którym przedstawimy historię naszego salonu, od jego powstania, aż do dziś. Opiszemy najważniejsze momenty, jakie w ciągu tych 10 lat miały tutaj miejsce.

Budowa salonu Volkswagen Centrum Wrocław

Dokładnie w czerwcu 2010 roku przy Alei Brucknera 54 rozpoczęła się budowa największego salonu Volkswagena w Polsce. Nowo powstały salon na tamten czas miał być przestronniejszy nawet niż te spotykane w Moskwie, Pradze, Wiedniu, a nawet w Paryżu. Salon ma możliwość prezentacji aż 35 samochodów, co do dziś jest imponującym wynikiem.

Uroczyste otwarcie salonu z udziałem prezydenta Wrocławia

Oficjalne otwarcie miało miejsce w lutym 2012 roku, którego dokonał ówczesny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, wraz z przedstawicielami firmy Auto Group Polska: Waldemar Ciesiółka, Henryk Świtoń, Andrzej Lellek, Piotr Lellek, Henryk Paczkowski. Wydarzenie prowadzone było przez Tomasza Kamela, a o muzyczne doznania przybyłych gości zadbał legendarny zespół KOMBI. Podczas otwarcia salonu, swoją oficjalną premierę miał model Volkswagen UP!.

Wielkość przedsięwzięcia budziła podziw i szacunek wśród lokalnych mediów oraz zaproszonych gości. Imponujący salon o powierzchni ponad 9 000 m2, nowoczesne stanowiska serwisowe, odrębny dział likwidacji szkód oraz specjalnie wydzielona strefa samochodów sportowych marki, to tylko niektóre możliwości jakie już wtedy oferowała nowa placówka. Warto również wspomnieć, że w salonie przy Brucknera 54, funkcjonował specjalny dział Volkswagen Exclusive – dedykowany najbardziej wymagającym klientom.

10 lat naszego salonu w liczbach

Unikatowość salonu Volkswagen Centrum Wrocław najlepiej będzie przedstawić w liczbach. Dlatego z dumą prezentujemy Wam najważniejsze zestawienia liczbowe, które pokazują jak ogromną pracę wykonaliśmy w ciągu ostatniej dekady.

Na początku zatrudnialiśmy 45 osób, spośród których aż 14 jest z nami do dziś.

W ciągu 10 lat przeprowadziliśmy dla naszych klientów około 16 000 jazd testowych.

Co roku naszą placówkę odwiedza około 20 000 osób.

W latach 2012-2022 przyjęliśmy aż 96 500 samochodów do serwisu.

Wydaliśmy w ręce klientów łącznie 12 390 samochodów, wśród których były modele, jakie już zostały wycofane z produkcji: Volkswagen Golf Sportsvan, Jetta, Passat Variant, CC, E-Golf, EOS, Scirocco oraz Beetle.

Najczęściej kupowanymi modelami w naszym salonie do tej pory były: Volkswagen Golf (4941 sztuk, modele Hatchback, Sportsvan i Variant), Passat (2658 sztuk, modele Limousine oraz Variant), a także Tiguan (1176 sztuk z wersją Allspace).

Salon Volkswagen Centrum Wrocław dzisiaj

W 2022 roku, a więc w momencie kiedy piszemy dla Was ten tekst, nadal jesteśmy jedną z największych placówek Volkswagena w Polsce. Obecnie zatrudniamy ponad 100 pracowników, którzy świadczą usługi na najwyższym poziomie.

Ponadto, nasz salon to miejsce posiadająca nowoczesną blacharnię i lakiernię, odrębny dział Car Detailingu, autoryzowany serwis mechaniczny, wyposażony w 21 specjalistycznych podnośników, a także unikatowe, pierwsze w Polsce Centrum Napraw Baterii w samochodach elektrycznych.

Korzyści dla Klientów z okazji 10-lecia

W związku z okrągłym jubileuszem, przygotowaliśmy dla naszych Klientów wyjątkowe oferty, z których mogą skorzystać. W ramach nich oferujemy m.in.:

  • Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pasażerów. Bezpłatna kontrola stanu technicznego pojazdu, połączona z pomiarem geometrii oraz z 10% rabatem na usunięcie usterek zdiagnozowanych podczas przeglądu.
  • Odśwież swój samochód. Bezpłatna kontrola stanu karoserii wykonana przez eksperta Car Detailing zakończona wydaniem certyfikatu wraz z wyceną usunięcia uszkodzeń i zabezpieczenia powłoki lakierniczej.
  • Twój Volkswagen znów jak z salonu. 50% rabatu na wszystkie usługi działu Car Detailing. Korekta lakieru, usuwanie wgnieceń, aplikacja powłoki ceramicznej, twardego wosku, instalacja foli ochronnej PPF. Czyszczenie i zabezpieczenie wnętrza.
  • Odbierz bezpłatnie ramki pod tablice rejestracyjne dla Twojego Volkswagena.

Wyjątkowe konkursy, które będą organizowane na przestrzeni 2022 roku. O ich szczegółach będziemy informowali za pośrednictwem naszych kanałów społecznościowych (Facebook, Instagram, Linkedin).

Wyjątkowi Klienci salonu Volkswagen Centrum Wrocław – Dziękujemy, że jesteście z nami!

Na koniec, chcielibyśmy zwrócić się do naszych Klientów, bez których nie byłoby możliwe świętowanie tego jubileuszu.

To dzięki Waszemu zaufaniu, zrozumieniu oraz wsparciu możemy dzisiaj z dumą spoglądać na te 10 ostatnich lat, w czasie których rozwijaliśmy naszą firmę, utrzymując pozycję silnej marki inwestującej w młodych ludzi i technologiczną przyszłość, w szczególności e-Mobility. Bez ludzi, którzy nam zaufali nie moglibyśmy się tak szybko rozwijać na wymagającym rynku motoryzacyjnym w Polsce. Tym bardziej jesteśmy Wam wdzięczni za zaufanie, którym nas obdarzyliście.

Zapraszamy do odwiedzenia dedykowanej strony internetowej, na której znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące jubileuszu naszego salonu: LINK

Dziękujemy, że jesteście z nami od 10lat!

DOSTĘP PREMIUM