W miejscu, gdzie liczy się każda minuta. Nowa inwestycja mieszkaniowa na warszawskiej Woli (sponsorowane)

Na usianej biurowcami warszawskiej Woli nowych inwestycji mieszkanowych jest niewiele. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na projekt Chronos, który ma uzupelnić puste miejsce w pierzei Alei Solidarności przy skrzyżowaniu z ulicą Żelazną.

Porównywana do londyńskiego City i nowojorskiego Manhattanu biznesowa część Woli to już 1,7 mln metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Obecnie już 25 proc. powierzchni biurowej w Warszawie znajduje się właśnie tu. To więcej niż w jakimkolwiek mieście w Polsce. Biznesowe znaczenie Woli rośnie wraz z kolejnymi wysokościowcami i pozostawia daleko w tyle wszystkie inne lokacje w kraju. Inwestycji mieszkaniowych na rynku pierwotnym jednak w dzielnicy jest niewiele. Obecnie to zaledwie kilka projektów, z których tylko 3 znajdują się blisko biznesowego serca stolicy.

Jakby był tu od zawsze

Wśród tych projektów warto zwrócić uwagę na nowe przedsięwzięcie dewelopera Moderna. Ogłoszony w lutym Chronos to inwestycja uzupełniająca puste miejsce w pierzei Alei Solidarności przy skrzyżowaniu z ulicą Żelazną. Sześciopiętrowy apartamentowiec kubaturą i stylem nawiązuje do dawnych kamienic. Zaprojektowano w nim 108 apartamentów od 30 do 140 metrów kwadratowych - w tym 90 lokali jednopoziomowych oraz 18 dwupoziomowych. Budynek ma również 2 kondygnacje podziemne z miejscami postojowymi dla aut i rowerów. Sylwetka Chronosa uzupełniająca pierzeję wprowadza uporządkowany rytm. Regularny podział elewacji oddaje dawne dostojeństwo tej części miasta. Lekko wycofane najwyższe kondygnacje zachowują naturalną linię pierzei, a wyraziste odróżnienie dwóch pierwszych kondygnacji oddaje styl typowych warszawskich kamienic.

Ponadczasowy styl

Kunszt osiągnięto poprzez rytm, subtelność detali oraz szlachetny materiał elewacji z naturalnego bawarskiego kamienia z okresu jury sprzed ponad 145 milionów lat. W hołdzie istniejącej tu kamienicy zaprojektowano rytmiczną elewację frontową zbudowaną z pilastrów i gzymsów otaczających panoramiczne portfenetry - wydłużone okna na całą wysokość kondygnacji. Regularność elewacji przełamana jest przez lekką asymetrię oraz naturalny wzór szarego kamienia, odkrywającego imponujące znaki czasu, zatopione w nim przez miliony lat skamieliny. We wnętrzach Chronosa również przywitają nas materiały, które człowiek ceni od zawsze - kamień i drewno. Kamień naturalny o różnych strukturach i kolorach dopełniony jest ciemnym dębem. Faktury we wnętrzu zmieniają się symbolizując upływ czasu.

Wrażenie od pierwszej chwili

Reprezentacyjny charakter miejsca został podkreślony ogromnymi taflami szkła, wysmakowanym oświetleniem oraz wyłożeniem całej strefy wejścia kamieniem naturalnym. W imponującym wysokim na 7 metrów wnętrzu znajduje się stanowisko concierge. W częściach wspólnych zostanie zainstalowany monitoring. Trzy lokale komercyjne, spośród sześciu zaprojektowanych na parterze, to wysokie dwukondygnacyjne przestrzenie z dużym potencjałem do ciekawej aranżacji. Apartamenty cechuje wyższa niż standardowa wysokość lokali mieszkalnych od 270 do 380 cm. W każdym lokalu będzie zainstalowana klimatyzacja. Zastosowano również wysoką jakość rozwiązań w zakresie izolacyjności akustycznej budynku. Chronos znajduje się w równej odległości do dwóch najbardziej charakterystycznych miejsc biznesowej mapy Warszawy - Ronda ONZ oraz Ronda Daszyńskiego. Około 800 metrów do Warsaw Spire i podobnie blisko do pozostałych największych biurowców warszawskiej Woli. Średnia cena w przeliczeniu na metr kwadratowy wynosi 25 tys. zł. Planowane oddanie inwestycji to II kwartał 2024.

TOK FM PREMIUM