Ski Team intensywnie angażuje się w pomoc Ukrainie (materiały partnera)

Firma Ski Team Polska - właściciel sieci specjalistycznych sklepów sportowych z ekskluzywnym asortymentem narciarskim, snowboardowym i rowerowym - włącza się w pomoc Ukrainie. Przekazała już odzież termiczną dla walczących na wojnie, a obecnie przygotowuje swój najnowszy sklep przy ul. Sportowej 20 w Katowicach jako przytulisko dla matek z małymi dziećmi z Ukrainy. Plan komercyjnej inauguracji sklepu przełożono z marca na sierpień bieżącego roku.

Niedawno firma ofiarowała ponad 3000 sztuk wysokiej klasy bielizny termicznej. Produkty trafiły do ukraińskich żołnierzy i obrony terytorialnej czynnie zaangażowanych w walkę. Ski Team przekazał także kwotę 100 tys. zł na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy. Dziś Ski Team idzie o krok dalej i w porozumieniu w Urzędem Miasta Katowice przystosowuje swój - zaplanowany wcześniej do otwarcia w marcu - dwupoziomowy sklep o powierzchni 1300 m2, tak aby mogły znaleźć w nim schronienie ukraińskie matki z małymi dziećmi. Celem jest przebudowa przestrzeni i wyposażenie obiektu na potrzeby 60-70 osób. Powierzchnia ma zostać przygotowana do przyjęcia uchodźczyń od 28 marca.

"Gdy tylko dowiedzieliśmy się o ataku Rosji na Ukrainę, natychmiast zmobilizowaliśmy wysiłki w celu organizacji pomocy. Zorganizowaliśmy się bardzo szybko, bo sprawa tego wymagała. Pierwszą masową wysyłkę bielizny termicznej do Ukrainy już zrealizowaliśmy. W ostatnich dniach zdecydowaliśmy się na kolejny krok: przesunięcie w czasie otwarcia naszego najnowszego sklepu i przeznaczenie starannie przygotowanej powierzchni dla potrzeb pobytu ukraińskich kobiet z dziećmi" - informuje Tomasz Piątkowski, prezes Zarządu i współudziałowiec rodzinnej firmy Ski Team Polska.

"Mamy pełną świadomość, że nasi bracia ukraińscy walczą w obronie i w imieniu całego demokratycznego świata i płacą za to najwyższą daninę. Wszyscy winniśmy im najwyższy szacunek i wsparcie. Każdy w miarę swoich sił i możliwości powinien dać coś od siebie" - dodaje.

Ski Team to firma rodzinna, która działa nieprzerwanie od 1989 r. Jej działalność skupia się na 4 filarach: jakości, dostępności, uczciwości i fachowości porad. W sklepach stacjonarnych i w sklepie online dostępne są starannie wyselekcjonowane produkty, po które sięgają nie tylko amatorzy sportu, ale również sportowe autorytety i mistrzowie.

Sklep Ski Team przy ul. Sportowej 20 w Katowicach to siódmy sklep tej marki w Polsce. Powstał w wyjątkowym miejscu - w zrewitalizowanym budynku przedwojennej kopalni Kleofas na katowickim Dębie.

"W branży sportowo-turystycznej razem z naszymi dostawcami i partnerami handlowymi inspirujemy się nawzajem pomysłami dotyczącymi pomocy Ukrainie. To niesłychane, jak chętnie i żywiołowo firmy z naszego sektora angażują się w działania na rzecz potrzebujących , których dotknęła wojna. Chcemy stanowić przykład jak najlepszych praktyk pomocowych, zachęcamy także innych z naszej branży do niesienia pomocy, między innymi z wykorzystaniem możliwości asortymentu sportowego" - mówi Tomasz Piątkowski.

"Zdajemy sobie sprawę, że taka pomoc to nie sprint, lecz maraton, dlatego nie ustajemy w wysiłkach i stale wyposażamy ukraińską armię i oddziały obrony terytorialnej w sprzęt i odzież" - dodaje.

TOK FM PREMIUM