Chciałbyś ograniczyć mięso, ale nie wiesz, od czego zacząć? Wybierz dietę pescowegetariańską! (sponsorowane)

Postanowiłeś/aś wykluczyć z codziennego jadłospisu mięso zwierząt lądowych, ale ciężko Ci się za to zabrać? Dieta wege nie jest dla Ciebie, ponieważ uwielbiasz ryby i owoce morza. Catering oferujący dietę pescowegetariańską, stworzył ją specjalnie dla takich osób jak Ty. Jedz to, co kochasz, ale również odżywiaj się zdrowo. Różnorodność i smak to drugie imię cateringu dietetycznego, który zapewni Ci unikatowe i zbilansowane posiłki na każdy dzień tygodnia.

Na czym polega dieta pescowegetariańska, czym różni się od wegetariańskiej oraz jak działa na nasz organizm

Dieta ta jest odmianą semiwegetarianizmu. Pescowegetarianizm wyklucza, ze swojego jadłospisu mięso zwierząt lądowych. Możemy spożywać ryby oraz owoce morza. Dieta ta pozwala nam również na spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego takich jak mleko czy jaja kurze. Te produkty są wykluczane z jadłospisu w przypadku innych diet wegetariańskich, między innymi weganizm. Dostarczanie do organizmu ryb i owoców morza wzbogaca go o dużą ilość witamin z grupy omega 3. Wyższe spożywanie błonnika oraz mniejsze dostarczanie cholesterolu, może zmniejszyć ryzyko zachorowania na różne choroby. Niestety, każda dieta bez odpowiedniego zbilansowania oraz porady dietetyka może prowadzić do pogorszenia naszego stanu zdrowia.

Jakie produkty jeść, czego unikać a na co zwrócić uwagę

W diecie pescowegetariańskiej główną rolę odgrywają ryby oraz owoce morza. Mięso te bogate jest w dużą ilość białka oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, oraz omega 6. Spożywając mięso ryb, wzbogacamy nasz organizm w wiele witamin np. B, D i E, a także w składniki mineralne. Poza mięsem ryb oraz owoców morza spożywamy również mleko i jego przetwory, a także jaja kurze. Nie możemy zapomnieć, również o spożywaniu w dużych ilościach warzyw i owoców. Przy spożywaniu warzyw, szczególną uwagę zwróćmy na nasiona roślin strączkowych, które urozmaicają dietę pescowegetariańską. Przede wszystkim należy z niej wykluczyć mięso zwierząt lądowych, które powinniśmy zastąpić innymi produktami np. rybą lub też warzywem. Jadłospis powinien być różnorodny i zbilansowany. Nieodpowiedni dobór dań oraz produktów, może prowadzić do złego stanu zdrowia, a w konsekwencji do choroby.

Korzyści ze skorzystania z cateringu

Catering dietetyczny posiada w swojej ofercie różnego rodzaju diety, dla różnej grupy osób. Wybierając dietę pudełkową, możemy skorzystać nie tylko z kalkulatora kalorii, który pomoże nam dobrać odpowiednią kaloryczność dla naszego organizmu, ale również możemy zasięgnąć porady dietetyka. Jadłospis, każdej z diet jest różnorodny, zbilansowany oraz pod czujnym okiem dietetyka, który czuwa by, nasza dieta dostarczy nam odpowiedniej ilości witamin i składników niezbędnych do funkcjonowania naszego organizmu. Catering dietetyczny zapewnia nam 5 posiłków na każdy dzień. Powinniśmy spożywać je w odpowiednich odstępach czasowych. Posiłki dostarczane są prosto pod nasze drzwi. Nie musimy już zastanawiać się nad jadłospisem, ani też poświęcać naszego wolnego czasu na gotowanie. Zyskamy więcej czasu na inne obowiązki czy też odpoczynek. Nie zastanawiaj się, wybierz catering dietetyczny Pogotowie Dietetyczne!

TOK FM PREMIUM