Złota 44 kończy komercjalizację budynku spektakularną transakcją [sponsorowany]

Najdroższy w Polsce, luksusowy apartament usytuowany na jednej kondygnacji w wieżowcu Złota 44 został sprzedany. Jedyny na polskim rynku apartament o powierzchni aż 480 mkw. usytuowany na jednej kondygnacji został kupiony przez znanego inwestora giełdowego Rafała Zaorskiego za rekordową cenę 22 900 000 PLN. Za projektem apartamentu stoi renomowana, londyńska pracownia architektoniczna Woods Bagot.

ZŁOTA 44 to niekwestionowana ikona na polskim rynku mieszkaniowym, której bryła nierozerwalnie stanowi część warszawskiego krajobrazu. To apartamentowiec kompletny, bezsprzecznie kojarzony z luksusem i światową jakością sygnowaną nazwiskiem znanego architekta Daniela Libeskinda. Złota 44 kończy spektakularnie sprzedaż apartamentów na rynku pierwotnym podpisaniem transakcji na największy apartament usytuowany na jednej kondygnacji. W ten sposób spółka Złota 44 zamyka komercjalizację budynku bezpośrednio od dewelopera: Funduszu amerykańskiego AMSTAR oraz BBI Development S.A.

„Cieszymy się, że zarówno przedsiębiorcy, jak i inwestorzy docenili luksusowy charakter apartamentowca Złota 44 i zdecydowali się ulokować część kapitału w Warszawie, która dynamicznie się rozwija. Tym samym pragniemy podziękować wszystkim firmom oraz profesjonalistom zaangażowanym w stworzenie jak i komercjalizację apartamentowca. Słowa podziękowania kierujemy do mieszkańców i administracji budynku." - podkreśla Clemens Lehr, Head of Europe funduszu Amstar.

Złota 44, apartament 480 mkw.Złota 44, apartament 480 mkw. LUKASZ ZANDECKI / materiały partnera

„BBI Development S.A. oraz Fundusz amerykański Amstar z sukcesem stworzyły budynek wyznaczający najwyższy poziom luksusu, nie tylko w Polsce, ale również w Europie. - wskazuje Michał Skotnicki, Prezes Zarządu ZŁOTA 44 oraz Prezes Zarządu BBI Development S.A.

Wyjątkowość ZŁOTEJ 44 skupia się wokół definicji luksusu, której synonimem jest jakość życia oraz optymalna lokalizacja w samym centrum stolicy. Powierzchnia całkowita stanowi 77 071 mkw., a kubatura 258 769,00 metrów sześciennych. Do wykończenia wnętrz użyto m.in. aż 22 000 mkw. marmuru, 20 000 mkw. parkietu z dębu i orzecha amerykańskiego, 11 600 mkw. wykładzin dywanowych. Części wspólne przeznaczone do wyłącznego użytku mieszkańców ZŁOTEJ 44 to 1800 mkw. z 400 mkw. tarasem z całorocznym jacuzzi. W przestrzeni rekreacyjnej znajduje się basen o imponującej długości ok. 25 metrów, sauna sucha, łaźnia parowa, sala masażu, w pełni wyposażona siłownia, sala kinowa z symulatorem gry w golfa, strefa biznesowa z VIP lounge i sale konferencyjne. W budynku jest również piwniczka do przechowywania i starzenia win. W Europie nieliczne budynki oferują taką usługę.

Złota 44, apartament 480 mkw.Złota 44, apartament 480 mkw. LUKASZ ZANDECKI

Apartamentowiec ZŁOTA 44 to idealne miejsce zarówno do mieszkania, jak i zarządzania firmą w trybie zdalnym. Szczególnie duże, przestronne apartamenty pozwalają na dogodną aranżację. Do usług mieszkańców pozostaje concierge, który całodobowo zadba o ich potrzeby.

Luksus ceni rozwiązania ekologiczne. Fasada apartamentowca jako jedna z pierwszych w Polsce zaprojektowana została w technologii Triple Glass Unit dzięki czemu zapobiega utracie ciepła z wnętrza budynku. Specjalna powłoka kontroli słonecznej ogranicza nadmierną ilość promieni przedostających się do pomieszczeń. Pozwala to obniżyć koszty i zużycie energii aż o 20%, co z kolei przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Fasada redukuje także hałas z zewnątrz, dzięki czemu wewnątrz doświadczamy ciszy i spokoju, która sprzyja relaksacji. Elektrycznym samochodom dedykowano stacje ładowania w przestrzeni garażowej. Powietrze w apartamentowcu jest filtrowane, a woda filtrowana i uzdatniana. Naturalnie przyjazna rowerzystom ZŁOTA 44 oferuje parking dla jednośladów.

We wszystkich apartamentach, również na najwyższych piętrach znajdują się uchylne panele okienne gwarantujące dostęp do powietrza z zewnątrz. Dzięki inteligentnym systemom HMS panele automatycznie zamkną się, gdy czujniki na zewnątrz budynku wykryją silny wiatr. To także najwyższej jakości system HVAC, dzięki któremu każdy apartament posiada dedykowane kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne.

Złota 44, basen w części wspólnejZłota 44, basen w części wspólnej materiały partnera

ZŁOTA 44, apartamentowiec o wysokości 192 metrów i 54 kondygnacjach, to wyjątkowe miejsce, które oferuje niezwykłe udogodnienia bez konieczności wychodzenia z budynku. W 2021 roku popularnym stał się trend 15–minutowego miasta, który zakłada, że dogodne miejsce zamieszkania gwarantuje dostęp do najważniejszych punktów na mapie w odległości krótkiego spaceru. ZŁOTA 44 już od momentu jej powstania nie tylko wpisała się w ten trend, ale wyznaczyła własny, znacznie bardziej wymagający: 5- minutowy spacer dzieli mieszkańców apartamentowca od ważnych miejsc, usług, czy placówek kulturalnych i oświatowych.

Apartamenty ZŁOTEJ 44 łączące w sobie liczne cechy najwyższej klasy luksusowej nieruchomości to perfekcyjny mariaż sztuki, architektury i inwestycji, co każdego dnia mogą doceniać mieszkańcy 287 mieszkań.

Złota 44Złota 44 Michał Zaranek / materiały partnera

Więcej o ZŁOTA 44

Inwestorami apartamentowca ZŁOTA 44 są fundusz inwestycyjny zarządzany przez AMSTAR, który nabywa, realizuje i zarządza nieruchomościami na wybranych rynkach w Europie, USA oraz innych krajach na całym świecie, oraz BBI Development SA – spółka deweloperska notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na http://www.zlota44.com

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM