EY tworzy nowe miejsca pracy i zaprasza talenty do Łodzi (materiał partnera)

EY rozszerza swoją działalność w Łodzi. W ramach inicjatywy Talents Without Borders (TWB) firma stworzy 150 miejsc pracy. Nowi pracownicy będą współtworzyć EY Center of Excellence, który wspiera biznesowe inicjatywy realizowane dla klientów firmy. W szczególności poszukiwane będą osoby z doświadczeniem w obszarze technologii, doradztwa biznesowego i zarządzania projektami. Pierwsze zatrudnione osoby rozpoczną pracę w lipcu.

W wyniku pandemii i będącej jej konsekwencją pracy zdalnej łodzianie coraz rzadziej dojeżdżają do pracy w Warszawie. Ten trend dostrzegają inwestorzy, którzy chętniej tworzą w Łodzi centra eksperckie i tym samym nowe wartościowe miejsca pracy dla najlepiej wykształconych i uzdolnionych pracowników. Łódź stała się atrakcyjnym miastem nie tylko do życia, ale także do rozwijania tu swojej kariery zawodowej. W tym kontekście szczególnie cieszy nas decyzja EY - wiodącej firmy z sektora usług doradczych, o utworzeniu międzynarodowego centrum usług biznesowych w Łodzi. Wybór Łodzi na lokalizację Talents Without Borders potwierdza wysoką jakość kształcenia na łódzkich uczelniach i wysokie kwalifikacje Łodzian aktywnych na lokalnym rynku pracy oraz tych którzy wcześniej dojeżdżali codziennie do pracy do Warszawy. Ulokowanie w Łodzi kolejnego projektu inwestycyjnego przez firmę już obecną na łódzkim rynku, potwierdza także atrakcyjność Łodzi jako miejsca gdzie nowoczesny biznes może się dynamicznie rozwijać, rozszerzając działalność o kolejne coraz bardziej zaawansowane i skomplikowane procesy – mówi Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Projekt Talents Without Borders jest odpowiedzią na wyzwania rynku pracy, z jednej strony zmniejszającej się dostępności polskich kandydatów, z drugiej napływu osób spoza naszego kraju. Tworząc nowe, atrakcyjne miejsca pracy zachęcamy do rozpoczęcia lub kontynuowania swojej kariery zawodowej właśnie w Łodzi. Wierzymy, że łączenie talentów z wielu krajów przyniesie korzyści nie tylko dla naszej firmy oraz klientów, ale również lokalnej społeczności, której stajemy się coraz ważniejszą częścią – mówi Marek Grodziński, Partner EY, Lider Praktyki GBS Consulting w regionie CESA. 

W ramach inicjatywy – Talents Without Borders – w Łodzi powstanie 150 nowych miejsc pracy. Nazwa projektu niesie za sobą bardzo konkretne przesłanie. Oferty pracy skierowane są do osób pragnących rozwijać się w międzynarodowym środowisku, a podstawowym warunkiem jest znajomość języka angielskiego.

Dla wielu zatrudnionych osób Łódź stanie się miejscem, gdzie będą stawiać pierwsze zawodowe kroki w Polsce. Z tego względu oferowany przez EY pakiet benefitów, poza prywatną opieką zdrowotną, obejmuje dodatek relokacyjny w wysokości miesięcznej pensji, wsparcie psychologiczne i w nauce języka polskiego.

EY Center of Excellence, w ramach którego działa TWB, to zespół wsparcia, mający za zadanie wdrażać najnowsze technologie i wspierać innowacyjność klientów wewnętrznych, jak i zewnętrznych, przy wykorzystaniu globalnych narzędzi z obszaru analizy danych, automatyzacji i wizualizacji. W szczególności poszukiwani będą pracownicy posiadający doświadczenie w obszarach technologii, doradztwa biznesowego i zarządzania projektami. Obszary działań będą obejmować m.in. Przeciwdziałanie Praniu Pieniędzy (AML), Cyberbezpieczeństwo, SAP oraz Technology Solution Development.

Pierwsze zatrudnione osoby rozpoczną pracę w Talents Without Borders w lipcu, w liczących ponad 3 000 m2 w biurach firmy mieszących się przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 85. 

Więcej informacji na www.ey.com

DOSTĘP PREMIUM