Kto może zyskać na programie EKO-RENTIER?
Inwestowanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy, czyli nadwyżek finansowych, nigdy nie jest łatwe. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo funduszy oraz to, czy podmiot, któremu je powierzamy jest wiarygodny i można na nim polegać. Okazuje się jednak, że nie są to jedyne przesłanki, którymi kierują się inwestorzy. W opiniach inwestorów duże znaczenie ma również to, w jaki sposób pomnażany jest ich majątek. Właśnie dla takich osób Pracownia Finansowa przygotowała ofertę inwestycyjną w odnawialne źródła energii – projekty realizowane zgodnie z ideą crowdfundingu udziałowego.
Ludzie chcą inwestować moralnie
Szukając okazji do pomnożenia swojego majątku często musimy odpowiedzieć sobie również na trudne pytania: czy zawsze liczy się tylko zysk? A może równie ważne jest to, czy inwestycja jest etyczna? W ciekawym badaniu z 2015 roku sprawdziła to grupa badaczy z uniwersytetów w Padwie oraz w Jerozolimie. Okazało się, że gdy grupie uczestników eksperymentu dano do wyboru, czy chcą inwestować w projekt „moralny" lub „niemoralny", większość decydowała się na wybór tej pierwszej opcji, ewentualnie wybierając opcję neutralną – kierując się między innymi swoim sumieniem. Ponadto wykazano, że osoby, które kierowały się przy inwestowaniu moralnością, lepiej radziły sobie psychicznie w przypadku bardziej rozczarowujących rezultatów niż ci, którzy w swoich rachubach kierowali się wyłącznie zyskiem. Wyniki opisywanego badania wspierają tezę, że w opinii inwestorów moralność i to, w jaki sposób inwestowane są pieniądze, ma duże znaczenie. Dlatego ważne jest, by przy wyborze rodzaju inwestycji kierować się – oprócz perspektywy zysku i bezpieczeństwa środków – również tym, czy wspierane przez nas inwestycje przyczyniają się do zmian na lepsze.
EKO-RENTIER z inwestycji w odnawialne źródła energii
Pracownia Finansowa to firma oferująca inwestorom program rentierski EKO-RENTIER, który nie tylko daje możliwość dodatkowego dochodu, ale też przekonanie, że wspiera się ochronę środowiska i walkę ze smogiem. W ramach programu inwestuje się, bowiem wyłącznie w ekologiczne projekty związane z energetyką odnawialną realizowane w grupie INWE.
Potencjalne zyski czerpane są w tym modelu ze sprzedaży zielonej energii wyprodukowanej przez elektrownie wiatrowe oraz farmy fotowoltaiczne. Dzięki wzajemnemu uzupełnianiu się tych źródeł energii możliwa jest wypłata zysków nawet 4 razy w roku.
Elektrownie wiatrowe produkują najwięcej zimą a słoneczne latem. Odpowiednie połączenie różnych źródeł energii ma na celu zapewnić krajowi bezpieczeństwo energetyczne o każdej porze roku. Idąc tym tropem, konstruując w odpowiedni sposób portfel inwestycyjny, Eko-Rentier daje szansę inwestorom na wypłatę zysku o każdej porze roku – z elektrowni wiatrowych wiosną i jesienią a ze słonecznych zimą i latem (15 kwietnia i 15 października, oraz 15 stycznia i 15 lipca). Bezpieczeństwo podnosi w tym przypadku dywersyfikacja portfela, czyli rozłożenie kapitału na dwie lub więcej spółek realizujących poszczególne projekty OZE.
Elektrownie wiatrowe w Polsce: wyzwania i potencjał inwestycyjny
Skomplikowana sytuacja międzynarodowa oraz rosnące ceny energii pozyskiwanej z paliw kopalnych sprawiają, że coraz wyraźniej widać potencjał drzemiący w odnawialnych źródłach energii. I o ile inwestowanie w farmy fotowoltaiczne nie stanowi obecnie większego problemu, to przed rozwojem elektrowni wiatrowych w Polsce od lat piętrzą się trudności, które spowalniają postęp tej technologii i przez to zmniejszają konkurencyjność naszego kraju na europejskim rynku energetycznym. Największym wyzwaniem dla tej technologii było prawodawstwo wprowadzone w 2016 roku – tak zwana ustawa „10H". Wprowadziła ona wymóg określonej odległości elektrowni wiatrowej od najbliższych zabudowań: musi się ona równać co najmniej 10-krotności wysokości stawianych wiatraków (licząc z łopatami wiatraków postawionymi na sztorc). W praktyce oznacza to, że tego typu obiekty mogą stać faktycznie nie bliżej niż 1,5 czy nawet 2 km od najbliższych zabudowań. Okazało się, że w takiej sytuacji niemożliwe jest ustawienie farm wiatrowych na ponad 99% powierzchni Polski.
W tym roku jednak pojawiła się nadzieja na zmiany: w wyniku sytuacji geopolitycznej, gwałtownego wzrostu cen energii wytwarzanej z paliw kopalnych oraz w obliczu korzyści jakie daje energia odnawialna, w lipcu przyjęto projekt nowelizacji prawa, które dotąd utrudniało stawianie elektrowni wiatrowych. Jak opiniuje rząd, jeśli ta nowelizacja wejdzie w życie, to możliwe stanie się instalowanie w naszym kraju elektrowni wiatrowych o łącznej mocy nawet 6 do 10 GW. Obecnie rynek oczekuje na przyjęcie wspomnianej nowelizacji i odblokowanie możliwości inwestycyjnych.
Jednak nawet teraz – przy tak niesprzyjających warunkach legislacyjnych – budowa elektrowni wiatrowych postępuje. Przykładowo, w ramach inwestycji EEW16, realizowanej w grupie INWE w miejscowości Regnów trwa wznoszenie stumetrowej elektrowni wiatrowej Vestas V80 o mocy 2 MW. Planowany termin uruchomienia tej elektrowni to czwarty kwartał 2023 roku. Prognozowana stopa zwrotu dla tej elektrowni na najbliższe 5 lat, to 20% rocznie, w tym czasie, osoby, które zainwestowały w to przedsięwzięcie, mogą nawet podwoić kapitał – przekonuje prezes Pracowni Finansowej Tomasz Wiśniewski. Obecnie udział OZE w polskiej energetyce wynosi około 15%. W przypadku jeśli nowelizacja ustawy „odległościowej" wejdzie w końcu w życie, to w opinii Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej dostępność terenów umożliwiających inwestycje wiatrowe zwiększy się ponad 25 razy. Według PSEW, w perspektywie 2030 roku w Polsce ponad 100 TWh energii rocznie może być produkowanej ze źródeł odnawialnych a z samych farm wiatrowych na morzu i lądzie pochodzić może prawie 25 GW mocy.
Kto może wziąć udział w programie EKO-RENTIER?
Oferta skierowana jest do osób, które nie tylko pragną zainwestować nadwyżkę swojego kapitału z nadzieją na regularny zysk, ale też chcą to zrobić świadomie i zainwestować w projekty, które są ekologiczne i poprawiają jakość życia nas wszystkich. Opinie inwestorów wskazują, że dodatkowo ogromną zaletą EKO-RENTIERA jest możliwość zabezpieczenia kapitału przed inflacją, bo wzrost cen energii, powoduje wzrost rentowności ekologicznych elektrowni I kiedy ich kapitał pracuje w ramach inwestycji w odnawialne źródła energii, sami inwestorzy mogą cieszyć się życiem rentiera, a dodatkowy dochód z etycznej inwestycji przeznaczyć na przykład na realizację własnych pasji i spełnianie marzeń.
Do programu EKO-RENTIER mogą przystąpić inwestorzy dysponujący kapitałem od 70 tysięcy złotych. Aby dowiedzieć się więcej o programie, wystarczy wypełnić formularz na stronie https://www.pracownia-finansowa.pl/eko-rentier/ oraz wybrać kwotę, którą chciałoby się otrzymywać co kwartał w ramach zwrotu z inwestycji (wypłaty zaczynają się od sumy 3600 zł).
Program EKO-RENTIER znajduje się w ofercie inwestycyjnej firmy Pracownia Finansowa, która obsługuje już ponad 1500 inwestorów w projektach crowdfundungowych grupy INWE. Jest to jedna z największych firm inwestowania grupowego w Polsce. Pracownia Finansowa skupia się na obsłudze inwestorów w projektach grupowych zarówno z zakresu odnawialnych źródeł energii, jak również nieruchomości i innowacji.
Powyższy tekst ma charakter reklamowy. Należy pamiętać, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty kapitału. Na inwestycję przeznaczaj tylko nadwyżkę swoich środków i nie inwestuj pieniędzy, od których zależy Twoja finansowa płynność. Zanim zdecydujesz się na zainwestowanie swoich oszczędności, dokładnie to przemyśl i upewnij się, że jest to racjonalna decyzja, a ewentualna utrata tych pieniędzy nie spowoduje znacznego pogorszenia Twojej sytuacji finansowej.
DOSTĘP PREMIUM
- Ojciec walczy na wojnie, matka pilnuje resztek dobytku. Ukraińscy nastolatkowie w Polsce. "Te dzieciaki nie mają nic"
- Polacy rezygnują z wyjazdu na ferie, a w Zakopanem właściciele hoteli zaniżają ceny. "Absolutne kuriozum"
- "PiS siedzi i zmienia paczki popcornu". Wiceszef Polski 2050 o kłótniach na opozycji i kulisach feralnego głosowania
- "Centrum Gnębienia Pracownic". Czy najstarsza fundacja feministyczna przetrwa? "Nowakowska wytoczy działa"
- "Król jest nagi"? Najbogatszy azjatycki miliarder musi się tłumaczyć. "W Indiach to bohater"
- Ukraina. Kyryło Budanow ma zostać nowym ministrem obrony
- Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Jest wielu zabitych i rannych
- "Ruscy owinęli dziecku głowę streczem i je udusili". Polak opowiada o walce i pomocy Ukrainie
- Kto bardziej odczuwa ból: kobiety czy mężczyźni? Badania i obserwacje kliniczne rozwiewają wątpliwości
- Trudny weekend w Tatrach. Szlaki zamknięte, na drogę do Morskiego Oka zeszła "potężna lawina"