Showmax wychodzi z Polski, a co z "Uchem prezesa"? "Na razie nie mamy informacji, co dalej"

Z końcem stycznia 2019 roku Showmax przestanie być dostępny w Polsce. To właśnie na tej platformie można oglądać serial "Ucho prezesa". Co dalej z produkcją?

Showmax debiutował w Polsce w lutym 2017 roku. Wśród jego flagowych produkcji był serial "Ucho prezesa", a także pięcioodcinkowy serial "Rojst" z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem. Na platformie premierę miał również krótki film Wojciecha Smarzowskiego zatytułowany "Ksiądz". 

Co dalej z "Uchem prezesa"? 

Ostatnie zdjęcia czwartego sezonu serialu zaplanowane są na styczeń

- Na razie mamy informację, że "Ucho Prezesa" będzie emitowane co tydzień do końca stycznia - mówiła Kinga Nazaruk, PR manager serialu, oraz dodała: - Mamy zaplanowany czwarty sezon. Chcemy doprowadzić go do końca, ale na
razie nie mamy informacji, co dalej.

W podobnym tonie wypowiada się też twórca serialu Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju. - Kończymy 4. sezon, koniec emisji w styczniu, dalej nie wiem. Na razie sztuka "Ucho Prezesa, czyli scheda" w teatrze 6. piętro - poinformował nas odtwórca głównej roli w serialu. 

Dlaczego Showmax wychodzi z polskiego rynku?

Skąd taka decyzja? - Jest to następstwem strategicznej decyzji właściciela Showmax - Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax - sytuacje stanowisko właściciela platformy Presserwis

- Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa - brzmi oficjalny komunikat.

Co istotne, nadal będzie działał Showmax Africa - jako część grupy MCG. 

Spółka notowała zyski, jednak jej popularność była znacznie niższa w porównaniu z potentatami branży wideo na życzenie, przede wszystkim Netflixem czy HBO GO.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (18)
Showmax wychodzi z Polski. Serwis będzie dostępny tylko do końca stycznia. Co z "Uchem prezesa"?
Zaloguj się
 • krytek-7

  Oceniono 5 razy 3

  Oni zostali po prostu zrepolonizowani.Narazali dobre imie Polski na szwank i byli oplacani przez Tuska i Merkel.

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 0

  Proponuję w miejsce "Ucha prezesa" rozpocząć cykl "Nos Morawieckiego". Słucham go, słucham, i już prawie wierzę w cuda. PiS objął swoją najlepszą z władz kraj w ruinie, co wielokrotnie było powtarzane. No ruina była, trzeci świat był w lepszej kondycji. Z tej nędzy udało się wyskubać kasę na comiesięczną łapóweczkę dla elektoratu prezesiego, dorzucić 300, żeby się poczuł dostatecznie ugłaskany, wypłacić sobie to, co "się należało", tymczasowo ugłaskiwać biznesmena toruńskiego, rzucać na tacę KULu, kupić nowe auta w miejsce porozbijanych, zatrudniać i zwalniać (z sowitymi odprawami) misiewiczów wszelkiej maści, finansować smoleńskie jasełka, pomniki i komisje.... a kondycja budżetu coraz lepsza! Co innego jak nie cud?

 • jg-k

  Oceniono 6 razy 0

  Dostali propozycję nie do odrzucenia. Tak działa mafia. Dostali kiełbia w "Gazecie P..."

 • szpung

  Oceniono 8 razy -2

  Wracaja na kontynent afrykanski po tym jak systematycznie malalo zmurzynienie Polakow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX