Showmax wychodzi z Polski, a co z "Uchem prezesa"? "Na razie nie mamy informacji, co dalej"

Z końcem stycznia 2019 roku Showmax przestanie być dostępny w Polsce. To właśnie na tej platformie można oglądać serial "Ucho prezesa". Co dalej z produkcją?

Showmax debiutował w Polsce w lutym 2017 roku. Wśród jego flagowych produkcji był serial "Ucho prezesa", a także pięcioodcinkowy serial "Rojst" z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem. Na platformie premierę miał również krótki film Wojciecha Smarzowskiego zatytułowany "Ksiądz". 

Co dalej z "Uchem prezesa"? 

Ostatnie zdjęcia czwartego sezonu serialu zaplanowane są na styczeń

- Na razie mamy informację, że "Ucho Prezesa" będzie emitowane co tydzień do końca stycznia - mówiła Kinga Nazaruk, PR manager serialu, oraz dodała: - Mamy zaplanowany czwarty sezon. Chcemy doprowadzić go do końca, ale na
razie nie mamy informacji, co dalej.

W podobnym tonie wypowiada się też twórca serialu Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju. - Kończymy 4. sezon, koniec emisji w styczniu, dalej nie wiem. Na razie sztuka "Ucho Prezesa, czyli scheda" w teatrze 6. piętro - poinformował nas odtwórca głównej roli w serialu. 

Dlaczego Showmax wychodzi z polskiego rynku?

Skąd taka decyzja? - Jest to następstwem strategicznej decyzji właściciela Showmax - Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax - sytuacje stanowisko właściciela platformy Presserwis

- Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa - brzmi oficjalny komunikat.

Co istotne, nadal będzie działał Showmax Africa - jako część grupy MCG. 

Spółka notowała zyski, jednak jej popularność była znacznie niższa w porównaniu z potentatami branży wideo na życzenie, przede wszystkim Netflixem czy HBO GO.

TOK FM PREMIUM