Katusze w odcinkach, czyli trzy seriale o obsesjach i owładniętych nimi ludziach. Będzie niespokojnie

Stalkerzy, prześladowcy, płatne morderczynie, agentki wywiadu i zwykli ludzie, którzy stanęli im na drodze. Trzy seriale, w których główną rolę grają obsesje. Przygotuj się na rosnące z odcinka na odcinek napięcie.

"Obsesja Eve - Killing Eve", HBO

Serial opowiada historię Eve Polastri, agentki brytyjskiej Security Service, która ściga rosyjską płatną zabójczynię o pseudonimie Villanelle. Nie jest to jednak zwykła opowieść o policjantach i przestępcach. Między kobietami nawiązuje się dziwna relacja, pojawiają się uczucia i wzajemna obsesja.

Serial jest luźną adaptacją książki Luke’a Jenningsa "Villanelle". Świetne główne role: Sara Oh jako Eve i Jodie Comer w roli morderczyni. Komediowy sznyt pomieszany z thrillerem sprawiają, że jest to serial warty obejrzenia. Aktualnie możemy oglądać odcinki drugiego sezonu. Zapowiedziana została również trzecia seria "Obsesji Eve". Serial był nominowany do Złotego Globu w kategorii Najlepszy serial dramatyczny oraz nagrodzony w kategorii Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym.

 

"Ty - You", Netflix

Joe Goldberg spotyka Guinevere Beck w księgarni, w której pracuje. Bardzo szybko uznaje, że to właśnie ta jedyna. Zaczyna śledzić Beck w mediach społecznościowych, później dowiaduje się, gdzie mieszka, jego obsesja narasta. Jest zdeterminowany, aby usunąć wszystko, co uzna za przeszkodę w ich związku - włączając bliskich Beck. Joe Goldberg jest narratorem serialu. Dokładnie poznajemy jego myśli i motywacje.

W główną rolę wcielił się Penn Badgley, znany m.in. z serialu "Plotkara". Serial przyzwoicie skonstruowany, nie powala, ale również nie żenuje. Mocna czwórka.

 

"Dirty John", Netflix

Debra Newell to bogata kobieta sukcesu po czterech rozwodach. Gdy na portalu randkowym poznaje Johna Meehana, wydaje jej się, że wygrała los na loterii. Debbie i John szybko decydują się zamieszkać razem, po kilku tygodniach znajomości biorą ślub w Las Vegas. Wkrótce okazuje się, że opowieść o życiu Johna ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Stalking, narkomania, pobyty w więzieniu, przemoc.

Serial opowiada prawdziwą historię, bazuje na bardzo popularnym podcaście o tym samym tytule prowadzonym przez Christophera Goffarda, dziennikarza związanego m.in. z "Los Angeles Times". John Meehan jest również głównym bohaterem filmu dokumentalnego "Dirty John. The dirty Truth" (dostępny na Netflixie).

 

TOK FM PREMIUM