"Stranger Things". Co wiemy o trzecim sezonie serialu Netflixa?

Premiera trzeciego sezonu "Stranger Things" od Netflixa. Już 4 lipca bracia Duffer zabiorą nas do miasteczka Hawkins lat 80. Tym razem przeniesiemy się dokładnie 34 lata wstecz: znanych z poprzednich sezonów bohaterów spotkamy dokładnie 4 lipca 1985 roku.
Zobacz wideo

Po dwóch sezonach “Stranger Things” zyskało miano serialu kultowego. Dlaczego? Odniesienia do popkultury, niepowtarzalny klimat lat 80., ciekawa fabuła i wielowymiarowe postaci sprawiają, że trzeci sezon "Stranger Things" Netflixa to, zaraz po “Grze o tron”, najbardziej oczekiwana premiera tego roku.

"Stranger Things" Netflixa. Na czym skończyliśmy?

Drugi sezon zostawił nas ze złudnym poczuciem, że Hawkins jest bezpieczne. Jedenastka (Millie Bobby Brown) zamknęła przejście do "drugiego świata", Will Byers wydaje się nie być zagrożony przez żadne monstra z równoległej rzeczywistości. Inni bohaterowie odnajdują swoje miejsce: Nancy (Natalia Dyer) i Jonathan (Charlie Heaton) zostali parą, Joyce (Winona Ryder) odzyskuje spokój, a komendant Hopper (David Harbour) wypuszcza Jedenastkę z domu i pozwala jej funkcjonować wśród rówieśników. Jest bal zimowy rocznika najmłodszych bohaterów. Wydaje się być wręcz zbyt sielankowo. Ostatnia scena to krótka przebitka Hawkins z równoległego świata. Twórcy puścili do nas oko, że ta historia nie została jeszcze zakończona.

"Stranger Things" Netflixa. Trzeci sezon nie będzie ostatni

Trzeci sezon "Stranger things"  nie będzie ostatni. Wiemy na pewno, że powstanie również czwarty sezon tego serialu Netflixa. Nie wiadomo, czy to będzie koniec historii z Hawkins w stanie Indiana. Od początku roku Netflix wypuszcza nowe trailery promujące ten sezon. Najciekawsza zapowiedź trzeciego sezonu "Stranger Things" Netflixa to ta z Maciejem Trojanowskim, prowadzącym słynny program o zjawiskach paranormalnych “Nie do wiary”.

 

Trzeci sezon "Stranger Things" Netflixa. Co wiemy?

Z trailerów i wywiadów z twórcami możemy domyślać się, że kluczowym miejscem dla tego sezonu będzie nowo otwarte centrum handlowe. Jeden z pierwszych trailerów tej serii "Stranger things" Netflixa jest skupiony właśnie wokół pierwszego, świeżo otwartego centrum w Hawkins.

 

Jedną z kluczowych postaci prawdopodobnie będzie Robin, współpracowniczka Steve’a. W tę rolę wcieli się Maya Hawke, córka Umy Thurman i Ethana Hawke’a. Nowymi postaciami będą też: Larry Klein, burmistrz Hawkins, którego zagra Cary Elwes. To aktor znany z filmów z lat 80’, zagrał m.in. w filmie “Narzeczona dla księcia”. Z trailerów możemy się domyślać, że nie będzie sprzymierzeńcem głównych bohaterów.

Większą rolę w tym sezonie odegra Billy Haargrove (Dacre Montgomery), przemocowy przyrodni brat Max (Sadie Sink). W drugim sezonie jedną z bardziej zapadających w pamięć scen była bójka Steve’a i Billy’ego. W tym sezonie Billy będzie ratownikiem i prawdopodobnie zostanie w jakiś sposób wykorzystany przez złe moce zagrażające Hawkins. Do miasteczka przyjadą też reporterzy. Zaginięcia i morderstwa z Hawkins mają szansę w tym sezonie przestać być sprawą lokalną i zyskać status ogólnoamerykański.

TOK FM PREMIUM