Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video - ile kosztuje abonament? [OKRES PRÓBNY, CENA, BIBLIOTEKA]

Podejście Polaków do oglądania treści w internecie coraz bardziej się zmienia, a szukanie seriali na stronach wątpliwej jakości zwyczajnie przestaje być opłacalne. W Polsce korzystamy z platform streamingowych coraz częściej i trudno się temu dziwić. Sprawdzamy, ile kosztuje abonament na Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video. [Okres próbny, cena, biblioteka]
Zobacz wideo

Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video. Coraz lepsze platformy do oglądania filmów i seriali

Platformy streamingowe, internetowe wypożyczalnie, serwisy VOD - wszystkie te określenia dotyczą internetowych usług dostarczania treści w postaci seriali lub filmów, gdzie w zamian za cykliczną opłatę (abonament) zyskujemy dostęp do ich biblioteki. Powodów, żeby zdecydować się na takie rozwiązanie, jest kilka. Wiele z platform oferuje treści na bardzo wysokim poziomie (zarówno jeśli chodzi o produkcję, jak i jakość wyświetlania), ich oferta stale się powiększa, a ceny wahają się w granicach kilkudziesięciu złotych.

Wśród najchętniej wybieranych zagranicznych wypożyczalni prym wiodą: Netflix i HBO GO. Do niedawna zaliczał się do nich również Showmax, który w 2018 roku zdecydował się wycofać z polskiego rynku. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również Amazon Prime Video, który co prawda jest dostępny w Polsce, ale w porównaniu do Niemiec dostęp ten jest mocno ograniczony. Wraz ze wzrostem liczby usług VOD - ostatnio głośno jest chociażby o nadchodzącej platformie Disneya - przestaje dziwić fakt, że trudno zdecydować, która z nich będzie najbardziej opłacalna. Jest to o tyle kłopotliwe, że każda internetowa wypożyczalnia ma w swojej bibliotece ekskluzywne tytuły warte obejrzenia.

Ile kosztuje abonament? [Okres próbny, cena, biblioteka] 

Wszystkie trzy wymienione wyżej platformy oferują bardzo bogatą, a przy tym także różnorodną bibliotekę tytułów. Netflix przyciąga liczbą ekskluzywnych produkcji, oferując takie perełki jak "Narcos", "Stranger Things" czy "BoJack Horseman". HBO GO to gwarancja sama w sobie, a sława i jakość takich seriali jak "Gra o tron", "Detektyw" czy "Czarnobyl" nie potrzebuje dodatkowego komentarza. Za to Amazon Prime Video nie odpuszcza konkurencji i daje widzom chociażby "The Man in the High Castle", "Transparent" czy "Goliatha". Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju filmu i seriale z całego świata, do których wyświetlania dana platforma otrzymała prawo. Tym sposobem, mając wykupiony abonament, będziemy mogli obejrzeć w domowym zaciszu (i w doskonałej jakości) różne megahity, które raptem kilka miesięcy temu wyszły z kina.

Ile kosztuje abonament w takich platformach? Cena jest różna w zależności od dostawcy i preferowanego planu (dostępne jest kilka rodzajów). W Netflixie zapłacimy miesięcznie 34 zł za plan podstawowy (1 ekran), 43 zł za standard (2 ekrany jednocześnie) i 52 zł za premium (4 ekrany jednocześnie). HBO GO kosztuje 19,90 zł za miesiąc, natomiast za Amazon Prime Video zapłacimy 5,99 euro (nie ma dostępnej ceny w złotówkach), przy czym pierwsze 6 miesięcy to koszt 2,99 euro. Osoby niezdecydowane mogą wpierw skorzystać z miesięcznego okresu próbnego w Amazon Prime Video i HBO GO. Netflix nie oferuje już darmowego miesiąca.

O serialach słuchaj w podcaście Anny Piekutowskiej i Zuzanny Piechowicz - SZKODA CZASU NA ZŁE SERIALE.

TOK FM PREMIUM