Kiedy premiera serialu "Wiedźmin" Netflixa? Najważniejsze informacje [OBSADA, TWÓRCY, DATA]

Dzięki grom wyprodukowanym przez CD Projekt RED, Wiedźmin zyskał szansę, żeby pokazać się całemu światu i wyszło mu to świetnie. Po sukcesie gier nie trzeba było długo czekać na kolejne sensacyjne wieści. W 2017 roku platforma Netflix, znana m.in. z seriali "Narcos" czy "Daredevil", ogłosiła rozpoczęcie prac nad anglojęzycznym serialem opartym na książkach Andrzeja Sapkowskiego.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" - najważniejsze informacje [OBSADA, TWÓRCY, DATA]

"Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego nie miał szczęścia do ekranizacji. Polscy fani fantastyki wciąż pamiętają dreszcz żenady, który przebiegł im po plecach na widok komputerowego smoka pokazanego w rodzimej produkcji z 2001 roku. Chociaż o polskim "Wiedźminie" w reżyserii Marka Brodzkiego większość wolałaby zapomnieć, to z pewnością niezapomniany pozostanie Michał Żebrowski, który wcielił się wówczas w Geralta z Rivii i o którym wciąż mówi się z nutą nostalgii w głosie. Jednak prawdziwy sukces był Wiedźminowi dopiero pisany. Dzięki grom wyprodukowanym przez CD Projekt RED bohaterowie tej serii fantasy zyskali szansę, żeby przedstawić się całemu światu, i wyszło im to świetnie. Po sukcesie gier z serii "Wiedźmin" nie trzeba było więc długo czekać na kolejne sensacyjne wieści.

W 2017 roku platforma Netflix ogłosiła rozpoczęcie prac nad anglojęzycznym serialem opartym na książkach Andrzeja Sapkowskiego. W powstawanie netflixowego "Wiedźmina" zaangażowany jest polski reżyser Tomasz Bagiński, a jego showrunnerką została Lauren Schmidt Hissrich, która od kilku miesięcy hojnie dzieli się na swoim koncie na Twitterze informacjami z planu. Jednak to casting na tytułowego łowcę potworów był dla fanów serii gier oraz książek najważniejszy. Wybór popularnego brytyjskiego aktora Henry’ego Cavilla ("Człowiek ze stali", "Kryptonim U.N.C.L.E.") na Geralta okazał się dla wielu nie lada zaskoczeniem. Również pozostałe wybory castingowie wzbudzały liczne dyskusje: Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, Joey Batey jako Jaskier czy Anna Shaffer jako Triss.

Kiedy premiera serialu "Wiedźmin"?

W sieci można zobaczyć pierwsze zdjęcia z serialu, zarówno te nieoficjalne, jak i będące częścią materiału promocyjnego. Swego czasu głośno było o niezbyt urodziwych zbrojach żołnierzy Nilfgaardu, które uwieczniono na fotografiach. Za to zaledwie kilka dni temu na profilu facebookowym Henry’ego Cavilla można było podziwiać zdecydowanie lepsze fotki Geralta z Rivii w pełnym rynsztunku. Jedni byli zachwyceni, inni natomiast pozostali sceptyczni wobec wizji "Wiedźmina" w wydaniu Netflixa. Chociaż do premiery pozostało sporo czasu, to serial wciąż na nowo wzbudza w sieci ogromne emocje.

Wbrew początkowym doniesieniom Tomasz Bagiński nie znalazł się wśród reżyserów odcinków pierwszego sezonu, pozostając jedynie jego producentem. Niemniej obsadzenie na stołku reżysera Alika Sakharova, Charlotte Brandstrom oraz Alexa Garcia Lopeza i pokazane dotąd materiały promocyjne napawają bardzo optymistycznie. Ekipa "Wiedźmina" kręciła sceny m.in. na Węgrzech, w Polsce czy na Wyspach Kanaryjskich, a rozmach tak dużej produkcji fantasy wymagał od wszystkich wytężonej pracy. Kiedy premiera serialu? Zdjęcia do "Wiedźmina" Netflixa zakończono w maju 2019 roku i chociaż wciąż nie ma konkretnej daty, to serial ma trafić na platformę do końca bieżącego roku.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM