Apple TV+ ruszyło. Sprawdzamy, co oglądać

6 miliardów dolarów - tyle wydała firma Apple na start nowej platformy streamingowej na rynku - Apple TV+. Czy to pieniądze dobrze wydane? Nie do końca. Sama aplikacja pozostawia jeszcze wiele do życzenia, a cztery premierowe produkcje mają tyle wad, ile zalet. Na razie w serwisie nie dzieje się zbyt wiele, ale Apple zapowiada kolejne seriale.Usługa kosztuje 25 zł miesięcznie (darmowy okres próbny to 7 dni). Prezentujemy przewodnik po Apple TV+.

The Morning Show

Czołowy serial nowej platformy, każdy z jego odcinków kosztował 15 milionów dolarów, a Apple z miejsca zamówiło dwa sezony. Apple TV+ zainwestował w zatrudnienie do niego takich gwiazd jak Jennifer Aniston, Reese Whiterspoon czy Steve Carella. Aniston i Whiterspoon są również producentami wykonawczymi serialu. The Morning Show Opowiada historię ekipy najpopularniejszego porannego programu telewizyjnego w Stanach Zjednoczonych. W pierwszym odcinku dowiadujemy się, że jedna z dwóch głównych gwiazd programu, czyli Mitch Kessler (w tej roli Steve Carell) zostaje zwolniony w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne współpracowniczek. Ciężar poradzenia sobie z tą sytuację spada na jego telewizyjna partnerkę Alex Levy (Jennifer Aniston). Opowieść o wczesnym wstawaniu, Ameryce ery metoo i kulisach pracy w telewizji. Nie tak cukierkowy jak “Newsroom”, nie tak interesujący jak “Na cały głos”. Serial poprawny, natomiast bez polotu, przeciętny, nie odróżniający się na tle najnowszych produkcji.

 

See

Aquaman i Khal Drogo z “Gry o tron”, czyli Jason Mamoa, wciela się tym razem w rolę przywódcy plemienia Baba Vossa. Akcja serialu dzieje się w przyszłości. W wyniku nie do końca opisanej zarazy na Ziemi ludzkość została zdziesiątkowana, a w dodatku wszyscy stracili zmysł wzroku. Trochę jakby połączyć życie Dothraków z “Gry o tron” z “Miastem ślepców”.

Główny wątek fabularny koncentruje się na parze bliźniąt , która rodzi się widoma. To dla nich śmiertelne zagrożenie, bo zmysł wzroku dla współmieszkańców jest według wierzeń czymś niebezpiecznym i zlym. Takich ludzi tropią łowcy czarownic.

Każdy odcinek "See" kosztował 15 milionów dolarów. Widać pieniądze wydane na scenerię i charakteryzację, ale opowiesc jest dość nudna i nieprzekonywujaca. To nie wielowatkowa fabularna legenda, jak Gra o Tron. Raczej bliżej jej do płytkich i sformatowanych historii o nastolatkach. A rozmach i gigantomania twórców tylko drażni w porównaniu do tego, jak niewiele za sobą niesie.

 

Dickinson

Najciekawszy serial na Apple TV+. Opowiada historię amerykańskiej dziewiętnastowiecznej poetki Emily Dickinson w momencie, kiedy jest nastolatką. jednak sposób, w jaki to robi jest całkowicie współczesny. Dickinson to połączenie Dumy i uprzedzenia, Marii Antoniny, Ani,nie Anny z … Euforią. Emily buntuje się  przeciwko roli, w którą chce ją wcisnąć społeczeństwo, marzy o byciu najlepsza autorka na świecie i umawia się na przejażdżki powozem ze śmiercią (w tej roli Wiz Khalifa!). To wszystko zanurzone w pięknych zdjęciach, doprawione hiphopową ścieżka dźwiękową i nowoczesnym sznytem. To nie tylko opowieść o samej Emily, ale o całej rodzinie Dickinsonów. Na uwagę zasługuje gra aktorską - w rolę młodej Emily wciela się Haillee Steinfeld, jej matkę zaś gra Jane Krakowski. Polecamy, nie tylko fanom twórczości Dickinson.

 

For All Mankind

Tym serialem Apple TV+ dokłada swoja cegiełkę do popkulturowej kategorii “ludzie w kosmosie”. Co by było, gdyby to ZSRR a nie USA wysłało pierwszego człowieka na Księżyc, a scena ze słynnym "Mały krok dla człowieka, a wielki dla ludzkości" nigdy się nie wydarzyła? Na to pytanie stara się odpowiedzieć twórca serialu “Robert D. Moore znany m.in. ze swojej pracy przy “Star Treku: Następne pokolenie”. Serial skupia się przede wszystkim na reakcji amerykańskiego społeczeństwa na porażkę w starciu z Sowietami oraz życiu prywatnym pracowników NASA, których sensem życia jest zwycięstwo w kosmicznym wyścigu.  Śledzimy między innymi losy jednego z astronautów, który prawie wylądował na Księżycu Edwarda Baldwina. W tę rolę wcielił się Joel Kinnaman znany m.in. z serialu House of cards. To serial, który jest przykładem tego, jak ciekawy i niebanalny pomysł, może zabić fatalna realizacja.

 

 Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

DOSTĘP PREMIUM