"Wiedźmin" - kiedy 2 sezon serialu Netflixa? Czy zagra w nim Luke Skywalker?

Serial "Wiedźmin" to jeden z niewielu przykładów, kiedy zagraniczni twórcy biorą się za polską prozę fantastyczną. Jednak w przypadku tak popularnej i lubianej marki wydawało się to jedynie kwestią czasu. Kiedy może spodziewać się drugiego sezonu serialu na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego?
Zobacz wideo

Wiedźmin od Netflixa okazał się prawdziwym hitem

Opowiadania i powieści Andrzeja Sapkowskiego na długo przed powstaniem gier, komiksów i seriali, miały pokaźne grono wiernych fanów. Wszystko zaczęło się w 1985 roku, wraz z konkursem na opowiadanie fantastyczne ogłoszonym w czasopiśmie "Fantastyka". Sapkowski i jego "Wiedźmin" zajęli wówczas trzecie miejsce, a potem szło im już tylko lepiej.

Co prawda, pierwsze próby ekranizacji opowiadań o Wiedźminie zapisały się w historii przede wszystkim tragicznymi efektami specjalnymi, ale za to gry na motywach sagi wydane przez CD Projekt Red zapewniły łowcy potworów oraz jego twórcom miejsce w popkulturowym panteonie. To między innymi za sprawą wydanego w 2015 roku Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu cały świat oszalał na punkcie Geralta z Rivii.

Nic więc dziwnego, że wiadomość o nadchodzącej ekranizacji Netflixa wywołała z jednej strony niepohamowaną radość, z drugiej natomiast ogromne wątpliwości. Ta amerykańsko-polska produkcja zadebiutowała na platformie 20 grudnia 2019 roku i okazało się, że mimo wielu niedociągnięć i zmian względem pierwowzoru, które nie zawsze wyszły na dobre, "Wiedźmin" stał się prawdziwym międzynarodowym hitem. W wielu krajach, w tym chociażby we Francji, Niemczech czy Australii, znalazł się na szczycie listy najchętniej oglądanych seriali. Widzowie nagrodzili go również bardzo wysoką notą w serwisie Rotten Tomatoes, gdzie otrzymał 92 proc. pozytywnych ocen.

Wiedźmin - kiedy 2 sezon? [OBSADA, FABUŁA, PREMIERA]

Fanów serialowego Wiedźmina z pewnością ucieszy fakt - dość zresztą oczywisty - że Netflix nie planuje zbyt szybko rozstawać się z przygodami białowłosego łowcy potworów. Lauren S. Hissrich, która jest showrunnerką serialu, regularnie kontaktuje się z fanami za pomocą Twittera, uchylając przy okazji rąbka tajemnic. Między innymi dzięki publikowanym przez nią wpisom można się domyślić, że prace nad drugim sezonem lada chwila ruszą z kopyta. Niestety oznacza to także, że na premierę 2. sezonu będzie trzeba poczekać do 2021 roku. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i złapać za gry, komiksy albo książki o przygodach Geralta z Rivii.

Tym, co w przypadku kontynuacji ciekawi najbardziej, jest zdecydowanie casting nowych postaci. Wszystko dlatego, że nie wszystkie z dotychczasowych wyborów twórców okazały się odpowiadać widowni, a w drugim sezonie ma pojawić się m.in. ważny dla całej historii wiedźmin Vesemir. Chęć wcielenia się w starego mistrza zadeklarował znany z "Gwiezdnych Wojen" Mark Hamill, ale czy faktycznie zobaczymy go w serialu, na takie wiadomości wciąż jeszcze za wcześnie. Pewne jest za to, że w kolejnych odcinkach będzie jeszcze więcej Henry’ego Cavilla w roli Geralta, Joey’a Batey’a jako Jaskra, a także Freyi Allan w roli księżniczki Cirilli oraz Anyi Chalotry w roli Yennefer z Vengerbergu.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM