Które seriale polecają słuchacze i słuchaczki Radia TOK FM?

Jakie seriale oglądają słuchacze i słuchaczki TOK FM? Do jakich produkcji wracają? Anna Piekutowska i Zuzanna Piechowicz prowadzące audycję Szkoda czasu na złe seriale postanowiły się tego dowiedzieć.

Z maili, komentarzy i telefonów od państwa powstało zestawienie polecanych seriali. Macie kolejne propozycje? Piszcie: seriale@tok.fm i komentujcie na profilu audycji na Facebooku

 “Spisek przeciwko Ameryce” HBO GO

Ten tytuł słuchacze i słuchaczki dzwoniący do audycji wymieniali najczęściej. To dystopijna powieść Philippa Rotha, przeniesiona na mały ekran dzięki Davidowi Simonowi (odpowiedzialnemu m.in. za kultowy serial “The Wire”) ze świetnymi rolami Winony Ryder i Zoe Kazan. To nie jedyna adaptacja książki, która pojawiła się w rozmowie – pan Mariusz polecał „The Stranger” (Netflix) i „Safe” (Netflix), oparte na książkach Harlana Cobena oraz „Dobry Omen” (Amazon Prime Video) Terry'ego Pratchetta. Na antenie przywołano również nowy serial „Unorthodox” (Netflix), który jest rozwinięciem książki o tym samym tytule autorstwa Deborah Feldman.

Podczas audycji Szkoda czasu na złe seriale, jeden ze słuchaczy zwracał uwagę na to, że bardziej, niż zwykle, potrzebne są dziś okazje do śmiechu i rekomendował „mockumentalną” komedię „Co robimy w ukryciu” (HBO GO) oraz serial „Veep” - „Figurantkę” (HBO GO). Pan Krzysztof dodał do listy pozytywnych serial pastisz science fiction „Farscape”. Zresztą, science fiction to gatunek, który powracał przez całą audycję, Pan Krzysztof pozdrawiał wszystkich fanów serialowych wersji „Star Treka”(Netflix), padł również tytuł antologii Black Mirror”, jak i „Altered Carbon” (Netflix), “Tales of the Loop” (Amazon Prime Video) oraz „Westworld” (HBO GO). Pan Marcin z kolei na antenie barwnie i szeroko opowiadał o serialu „The Expanse” (Netflix) jako o najlepszym serialu, który do tej widział. 

Przy rekomendacjach serialowych, wielu słuchaczy apelowało o zwrot ku klasyce, takiej jak „Bonanza”, „Piątka z wyspy skarbów” czy „Kradzione nie tuczy”. Pan Mariusz opowiadał o kultowym serialu „Cudowne Lata” Comedy Central, czyli o amerykańskiej opowieści o dorastaniu, rodzinie i miłości z doskonałą ścieżką dźwiękową. Polskie seriale, których nazwy padały to „Kariera Nikodema Dyzmy”(VOD TVP), „Alternatywy 4” (VOD TVP), „07 zgłoś się” (VOD TVP), „Glina” (VOD TVP) „Bez Tajemnic” (HBO GO) czy „Ranczo” (VOD TVP).

Mężczyźni zdominowali rozmowę o serialach, ale i pojawiły się polecenia od kobiet. Pani Halina wspominała serial „Noce i Dnie” (VOD TVP), a pani Jola opowiadała o duńskim serialu „Rita” (Netflix) o nauczycielce, która lepiej radzi sobie w relacjach z młodzieżą niż z dorosłymi. To nie jedyna skandynawska pozycja, której nazwa padła podczas audycji- pan Wojciech z Gdańska z  gorąco polecał serial „Most nad Sundem” (Netflix).

 Słuchacze dzielili się też osobistymi historiami – wspominali seriale ze swojej młodości, albo opowiadali o okolicznościach, w których je oglądają. Pan Wojciech opowiadał, że razem z narzeczoną nie mogą oderwać się od serialu „The Office” (Amazon Prime Video), oglądając go ciągle od nowa. Pan Marcin mówił, jak po raz pierwszy tak wciągnął się w serial tak, że nie mógł pracować. Chodziło o serial „Prison Break” (Amazon Prime Video), czyli historia o spektakularnej ucieczce z więzienia.Pan Jakub zaś, razem z prowadzącymi audycję Anną Piechowicz i Zuzanną Piechowicz zgodnie stwierdzili, że „Better call Saul” (Netflix) jest jednym z nielicznych przypadków, kiedy spin-off serialu, przerósł pierwowzór, czyli „Breaking Bad” (Netflix).

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM