Polskie seriale podbijają Netfliksa. Tych rodzimych produkcji nie możesz przegapić

Polskie seriale przez długi czas kojarzyły się z kiczem i marną jakością. Obecnie jednak powstaje coraz więcej wartościowych rodzimych produkcji, które z powodzeniem mogą konkurować ze światowymi hitami i które docenia międzynarodowa publiczność. Oto lista najlepszych polskich seriali, jakie można oglądać w Netfliksie

Zachowaj spokój, czyli Harlan Coben po polsku podoba się nawet Amerykanom

"Zachowaj spokój" - Netflix w kwietniu udostępnił nowy polski serial będący luźną kontynuacją hitu sprzed dwóch lat, czyli "W głębi lasu". Obie produkcje są polskimi adaptacjami książek popularnego autora kryminałów Harlana Cobena. W pierwszej części, czyli serialu "W głębi lasu" poznajemy historię Pawła (Grzegorz Damięcki), który próbuje rozwikłać tajemnicę sprzed lat, kiedy to podczas letniego obozu doszło do dramatycznych i tajemniczych wydarzeń, w tym zaginięcia jego młodszej siostry. Damięckiemu na ekranie partneruje Agnieszka Grochowska. Ta para bohaterów pojawia się także w "Zachowaj spokój", choć tym razem stanowią tło dla postaci granych przez Magdalenę Boczarską i Leszka Lichotę, którzy próbują odnaleźć swojego zaginionego syna.Obie produkcje to świetne aktorstwo, wciągająca zagadka i klimat wiszącej nad wszystkim rodzinnej tajemnicy. 

"Zachowaj spokój" w tygodniu premiery było najchętniej oglądanym tytułem Netfliksa w Polsce, ale serial cieszył się też zainteresowaniem  za granicą.  Zajął 6. miejsce w rankingu najpopularniejszych seriali nieanglojęzycznych na świecie i trafił  do Netflix TOP10 w Stanach Zjednoczonych

 

Polskie kryminały Netflix - Linda, Stenka czy Koman? - kto jest najlepszych śledczym nad Wisłą?

Dla miłośników kryminalnych zagadek Netflix ma bogatą ofertę seriali, których głównymi postaciami są inspektorzy policji, bądź prokuratorzy głowiący się nad trudnymi sprawami. "Paradoks" z Bogusławem Lindą, "Instynkt" z Danutą Stenką czy "Prokurator" z Jackiem Komanem i Piotrem Zielińskim to porządne produkcje z dobrą fabułą i świetnym aktorstwem. Fani seriali kryminalnych z pewnością będą usatysfakcjonowani. 

"Rojst" - czyli duszny klimat PRLu 

"Rojst", w obsadzie którego znaleźli się tacy artyści, jak Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Zosia Wichłacz, Piotr Fronczewski to osadzona w latach 70. wielowątkowa  opowieść o dziennikarzach próbujących rozwikłać zagadkę pewnego morderstwa. Świetnie zrealizowany, oddający klimat epoki serial cieszył się tak dużą popularnością, że zdecydowano o nakręceniu jego kontynuacji. W 2021 widzowie otrzymali więc "Rojst 97", którego akcja rozgrywa się tuż po "powodzi stulecia" która miała miejsce w 1997 roku. 

Obydwa sezony "Rojst" zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność, choć po stronie krytyków więcej zachwytów było słychać po pierwszej odsłonie produkcji. 

Tego też nie przegap - niedocenione seriale, na które warto poświęcić czas

Podczas gdy "Rojst" czy polskie ekranizacje Cobena były mocno promowane i cieszyły się dużą popularnością, kilka rodzimych produkcji zaistniało w Netfliksie bez takiego rozgłosu, choć z pewnością warte są uwagi. 

Jednym z najbardziej niedocenionych polskich seriali, które można obejrzeć w Netfliksie są "Artyści". To historia opowiadająca o zespole warszawskiego Teatru Popularnego, który pod kierownictwem nowego dyrektora (w tej roli znakomity Marcin Czarnik) boryka się czasem bardzo prozaicznymi, a niekiedy mocno abstrakcyjnymi problemami świata sztuki i kultury. 

 

"Głęboka woda", to kolejna warta uwagi produkcja, która nie zrobiła wielkiej kariery na Netfliksie. Serial z 2011 roku opowiada o pracownikach Ośrodka Pomocy Społecznej. Wyreżyserowany przez Magdalenę Łazarkiewicz z Marcinem Dorocińskim w roli głównej pokazuje pokazuje szarą, niekiedy brutalną polską rzeczywistość, z jaką mierzą się na co dzień pracownicy opieki społecznej. 

"Znaki" zaś to kryminał z elementami thrillera, osadzony w Górach Sowich. Świetna muzyka, wciągająca zagadka, ciekawe postaci to największe atuty tej produkcji. 

TOK FM PREMIUM