Jodie Foster z główną rolą w 4. sezonie "True Detective". Akcja serialu przenosi się na Alaskę

Serial "True Detective" niebawem doczeka się 4. sezonu. Twórcy na razie nie zdradzają zbyt wielu szczegółów dotyczących nowej serii, podali jednak nazwisko odtwórczyni głównej roli. Tym razem bowiem wiodącą postacią na ekranie będzie kobieta. W postać pani detektyw wcieli się Jodie Foster.

"True Detective 4" z Jodie Foster. 

Jak czytamy w jedynym udostępnionym przez HBO opisie czwartego sezonu, którego tytuł to "True Detective: Night Country" akcja serialu przenosi się na mroźną Alaskę:

"Kiedy długa zimowa noc zapada nad Ennis na Alasce, sześciu mężczyzn pracujących na Arktycznej Stacji Badawczej Tsalal znika bez śladu. By rozwikłać tę sprawę, detektywki Liz Danvers i Evangeline Navarro będą musiały skonfrontować się z mrokiem, jaki noszą w sobie i dokopać się do prawdy, zagrzebanej pod wiecznym lodem"

Jodie Foster wcieli się w postać Liz Danvers. Reszta obsady 4. sezonu na razie nie jest znana. Jak donosi Hollywood Reporter, oprócz tego, że zagra główną rolę, została także producentką wykonawczą tego sezonu. Wśród ekipy producentów wykonawczych znajdują się też twórca całej serii "True Detective" Nic Pizzolatto, Mari Jo Winkler, Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Barry Jenkins, Adele Romanski, Mark Ceryak i Cary Joji Fukunaga. Za scenariusz odpowiadają Issa Lopez oraz Alan Page Arriaga. Lopez wyreżyseruje klika odcinków, w tym otwarcie 4. serii "True Detective".

"True Detective" - W tym sezonie twórcy stawiają na kobiety?

Pierwszy sezon serialu "True Detective", który zadebiutował w HBO w 2014 roku, zyskał ogromną popularność na całym świecie. Wówczas w rolę dwójki detektywów rozwiązujących tajemniczą sprawę morderstw do jakich doszło w latach 90. w Luizjanie  wcielili się Woody Harrelson i Matthew McConaughey. Ogromna popularność pierwszej serii wywindowała oczekiwania wobec drugiego sezonu. Niestety gwiazdorska obsada (Colin Farrell, Vince Vaughn i Rachel McAdams) nie zdołała uratować słabego scenariusza. Drugi sezon był najmniej udaną odsłoną serii. Na szczęście trzeci sezon był tym, na co fani czekali. Znakomity Mahershala Ali i partnerujący mu Stephen Dorff stworzyli znakomity duet, który w połączeniu z wciągającą zagadką i świetnym klimatem sprawiły, że 3. sezon nie zawiódł.

Bez wątpienia jednak dotychczas "True Detective" był serialem,  w którym pierwsze skrzypce grali mężczyźni. Dlatego fakt, iż w 4. sezonie twórcy stawiają na silną postać kobiecą budzi duże zainteresowanie i pozwala mieć nadzieję, że ta znakomita seria w końcu stworzy silną, wyrazistą postać kobiecą.

 

Jodie Foster - zdobywczyni Oscara w "True Detective"

Jodie Foster to jedna z największych gwiazd amerykańskiego kina. Aktorka już jako dziecko zaczynała grać w serialach. Dużą popularność przyniósł jej występ u boku Roberta De Niro w "Taksówkarzu", za który otrzymała nominację do Oscara. Po statuetkę sięgnęła w 1989 roku za główną rolę kobiecą w filmie "Oskarżeni". Jednak na szczyty sławy wywindowała ją kolejna oscarowa rola, czyli postać agentki FBI  Clarice Starling w "Milczeniu owiec". 

TOK FM PREMIUM