Nowości Netflix. Sprawdź, co warto obejrzeć w platformie w ten weekend

Netflix przyzwyczaił swoich subskrybentów do częstych premier, z których niestety nie wszystkie to pozycje godne uwagi. W ten weekend na platformie zadebiutuje jednak kilka produkcji, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej. Sprawdź, które nowości Netfliksa polecamy

Nowości Netflix - jedna premiera szczególnie warta uwagi 

 W dniach 3-5 czerwca polscy odbiorcy Netfliksa dostaną aż 7 nowości, z czego 5 to seriale fabularne. Wszystkie będą miały swoją premierę w piątek 3 czerwca. Oto pełna lista premier z tego dnia:

 • Klub zielonych matek
 • Na skrzydłach ambicji
 • Matka idealna
 • 30 lat później
 • Lato / summer
 • Podłoga to lawa
 • Policjant czy przemytnik. Sprawa Erika Jensena

Z powyższej listy szczególnie godnym uwagi wydaje się serial "30 lat później". Jest to belgijska produkcja z elementami thrillera opowiadająca o grupie przyjaciół, którzy wybierają się na wspólny wyjazd. Sielankę psuje fakt, iż 30 lat wcześniej wśród nich doszło do napaści seksualnej. Towarzystwo wciąż jednak nie wie, kto był jej sprawcą. Czy podczas wspólnego wyjazdu uda im się rozwikłać tę zagadkę? 

 

Na uwagę zasługuje także belgijsko-francusko-niemiecka produkcja "Matka idealna". W opisie serialu czytamy:

"Przekonana o niewinności swojej oskarżonej o morderstwo córki matka odkrywa niepokojącą prawdę. Nie ma już pewności, kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto sprawcą."

 

Nowości Netflix - ten dokument musisz obejrzeć

Wśród nowości Netfliksa, które pojawią się w ten weekend, zdecydowanie wartą uwagi jest serial z gatunku docu crime "Policjant czy przemytnik. Sprawa Erika Jensena". Jest to historia bardzo głośnej sprawy norweskiego policjanta Erika Jensena, skazanego za przemyt narkotyków. 

Jensen pracował w policji w Oslo od 1977 r. W latach 90. zajmował się zwalczaniem przestępczości wśród gangów motocyklowych Norwegii, a następnie kierował operacjami specjalnymi policji. Od 2013 r. do aresztowania w lutym 2014 r. pracował na stanowisku doradczym sekcji do walki z przestępczością zorganizowaną.

Jensen od czasu wybuchu afery korupcyjnej w 2013 zapewniał o swojej niewinności. Twierdził, że to przełożeni powierzyli mu ściśle tajne zadanie infiltracji groźnych zorganizowanych grup przestępczych.

Serial jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy Jensen był  najlepszym policjantem w historii Norwegii, czy też największym handlarzem narkotyków w całej Skandynawii.

Premiera w Netfliksie 3 czerwca 2022 roku.

 

Premiery Netflix - sprawdź, co jeszcze pojawi się w czerwcu

W czerwcu użytkowników Netfliksa czeka jeszcze kilka godnych uwagi nowości:

 • 10 czerwca zadebiutuje 6. sezon kultowego serialu "Peaky Blinders"
 • 14 czerwca premiera dokumentu o Jennifer Lopez "„Jennifer Lopez: Halftime"
 • 16 czerwca premiera 2. sezonu szwedzkiego serialu "Miłość i anarchia"
 • 22 czerwca premiera 3. sezonu "The Umbrella Academy"
 

TOK FM PREMIUM