Marcin Harasimowicz zmienił nazwisko w USA. "Nie chciałem ograniczać się do ról Rosjan"

Marcin Harasimowicz to jedyny polski aktor, którego mogliśmy zobaczyć w serialu "Stranger Things". Okazuje się jednak, że występ w hicie Netfliksa to nie jedyna znacząca rola na jego koncie. Zobacz, w czym jeszcze zagrał

Marcin Harasimowicz na planie "Stranger Things 4" zajadał kiełbasy

Marcina Harasimowicza mogliśmy zobaczyć w 5, 6 i 7 odcinku czwartego sezonu "Stranger Things". Wcielił się w postać współwięźnia Jima Hoopera. 

- Nagrywanie tego było bardzo trudnym momentem. Sekwencje Hoppera w Rosji kręciliśmy w marcu i kwietniu 2021 roku. Pamiętam ten dzień, kiedy kręciliśmy scenę ostatniej, symbolicznej kolacji przed egzekucją. Ja byłem posadzony obok Hoppera. Dzień wcześniej dostaliśmy pytanie, co chcemy jeść, prócz zaplanowanych rzeczy. Ja zjadłem wtedy chyba 12 kiełbas!

– wspominał Harasimowicz w "Dzień dobry TVN".

Aktor przyznaje, że bardzo cieszył się, że mógł wziąć udział w tak dużym projekcie, jak "Stranger Things" nawet jeśli jego rola była epizodyczna. Zanim ją otrzymał, przez 4 lata brał udział w różnych castingach. W końcu producenci go dostrzegli i obsadzili w roli rosyjskiego więźnia.

Marcin Harasimowicz podbija Hollywood. W jakich tytułach wystąpił?

Marcin Harasimowicz był bohaterem jednego z reportaży "Dzień Dobry TVN". Widzowie dowiedzieli się z niego, że zanim zajął się aktorstwem, Harasimowicz był dziennikarzem sportowym. Kiedy skończył 30 lat postanowił jednak zmienić zawód i zająć się czymś, o czym zawsze marzył, czyli graniem w filmach. Do realizacji swoich planów podszedł ambitnie, bowiem od razu postawił na Hollywood. Aby nie ograniczać się do grania Rosjan, przybrał pseudonim artystyczny Martin Harris. 

W Los Angeles ukończył szkołę Stelli Adler. Na swoim koncie ma jak na razie głównie role epizodyczne, ale za to w znaczących produkcjach. Harasimowicza zobaczyć można między innymi w takich produkcjach jak "Walentynki", "Czerwona nota", "Anioły i demony", "Battleship: Bitwa o Ziemię" czy "Schody" od HBO Max. 

Aktorstwo to nie jedyna jego ścieżka zawodowa. Marcin Harasimowicz świetnie czuje się także w stand-upie

"Stranger Things 4" - fani odliczają dni do finału

27 maja Netflix udostępnił pierwszą część 4. sezonu "Stranger Things". Emisja dwóch ostatnich odcinków została zaś przesunięta na lipiec. Dokładna data ich premiery to 1 lipca 2022 roku. Fani serialu, którzy pierwsze udostępnione odcinki tego sezonu ocenili w większości bardzo pozytywnie, z niecierpliwością czekają na finałową odsłonę nowych przygód Jedenastki i jej przyjaciół z Hawkins.

TOK FM PREMIUM