Czy można dzielić się kontem Disney plus? Sprawdź, zanim podasz komuś swój login do platformy

Platforma Disney+ wystartowała Polsce 14 czerwca wzbudzając spory entuzjazm wśród miłośników spędzania czasu przed małym ekranem. Na równi z ofertą filmów i seriali, zainteresowanie polskich użytkowników wzbudza kwestia współdzielenia konta. Jak podchodzi do tego tematu Disney?

Czy można dzielić się kontem Disney plus z rodziną i przyjaciółmi? Tak, ale…

Współdzielenie kont do platform streamingowych to powszechna praktyka nie tylko w Polsce. Użytkownicy dzielą się kosztami abonamentu i korzystają z jednego konta. Taki proceder nie jest dobrze widziany przez gigantów pokroju Netfliksa, który zaczął straszyć użytkowników karami. A jak jest w przypadku Disney plus?

Okazuje się, że platforma Myszki Miki ma podobne podejście do tematu współdzielenia kont. 

Użytkownicy Disney plus mogą korzystać z platformy aż na 10 różnych urządzeniach, takich jak telewizor, komputer, smartfon, tablet czy konsola. Aplikacja pozwala również na utworzenie 7 niezależnych kont oraz nieograniczoną liczbę pobrań.

W przypadku Disneya możliwe jest jednoczesne korzystanie z aplikacji aż na 4 urządzeniach.

Platforma zastrzega jednak, że opcja ta jest zarezerwowana jedynie dla osób tworzących wspólne gospodarstwo domowe. Dostęp do aplikacji nie powinien więc być przekazywany osobom trzecim, spoza gospodarstwa domowego, nawet jeśli jest to bliska rodzina.

W w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku przedstawiciele Disneya jasno komunikowali, że mają świadomość występowania procederu udostępniania hasła większej liczbie osób spoza jednego gospodarstwa domowego i zapowiadali, że opracowali specjalną technologię mającą wykrywać takie działania na koncie, które będą skutkowały podejmowaniem odpowiednich przeciwdziałań. Istnieje więc ryzyko, że jeśli hasło do danego konta trafi do zbyt wielu osób, to konto może zostać przez Disneya zablokowane

Abonament Disney plus - ile trzeba zapłacić za dostęp do platformy?

Miesięczny abonament Disney plus kosztuje 28,99 zł. Nieco taniej zapłacimy wykupując z góry dostęp na cały rok. Wówczas opłata za 12 miesięcy wynosi 289 zł.

Rezygnacja z subskrypcji możliwa jest w dowolnym momencie. 

Ze specjalnej oferty cenowej mogą również skorzystać użytkownicy Platformy Cyfrowej Polsat Box.

Oferta Disney plus, czyli co oglądać na platformie 

W ofercie nowej platformy znajduje się ponad 1000 seriali i 800 filmów. Są to nie tylko produkcje własne Disney i Pixar, ale także Marvel, Star Wars, National Geographic i wiele innych. W bibliotece znajdują się zarówno kultowe klasyki, jak "Z Archiwum X", czy "M.A.S.H.", jak i nowości czyli np. wyczekiwany przez fanów Gwiezdnych Wojen serial "Obi-Wan Kenobi". Disney plus to oczywiście także gratka dla dzieciaków. Piękne kreskówki sprzed: "Ariel", "Piotruś Pan", "Pocahontas", czy "Król Lew" oraz bajkowe nowości: "Moje magiczne Encanto", "Raya i ostatni smok" czy "Luca". 

TOK FM PREMIUM