Koniec z polskimi produkcjami HBO Max. Platforma rezygnuje z lokalnych seriali. Znamy powód tej decyzji

"Wataha", "Ślepnąc od świateł", "Pakt" czy "Odwilż" to znakomite polskie seriale, które powstały za sprawą HBO. Niestety, w najbliższym czasie mogą nie doczekać się godnych następców. Okazuje się bowiem, że platforma HBO Max rezygnuje z lokalnych produkcji w Skandynawii i Europie Środkowej.

HBO Max - koniec ze świetnymi serialami z Polski

Jak podaje magazyn "Variety", HBO w związku z procesem łączenia się z Discovery+ w jedną dużą platformę, wstrzymuje się z budżetowaniem lokalnych produkcji z Europy Środkowej, Skandynawii, a także Turcji. Z oferty serialowej dostępnej na platformie zniknęło także część europejskich tytułów. Jak tłumaczy to streamingowy gigant? 

- Aktualne trwają prace nad przygotowaniem najbardziej atrakcyjnej dla polskich widzów oferty programowej, która będzie zawierała treści najwyższej jakości. W ramach dalszych prac nad połączeniem HBO Max i Discovery+ w jedną globalną platformę streamingową prezentującą szeroki zakres treści z całego Warner Bros. Discovery, trwa przegląd aktualnej oferty programowej dotychczasowych serwisów. Elementem tego procesu jest decyzja o usunięciu z HBO Max części produkcji oryginalnych, a także zaprzestaniu dalszych prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi HBO Max w Polsce, a także w krajach skandynawskich i pozostałej części Europy Środkowej. - przekazał polski oddział HBO w komunikacie wystosowanym dla spidersweb.pl.

HBO MAX filmy i seriale z Polski podbijały światową publiczność

Polskie produkcje spod znaku HBO niemal zawsze były gwarancją najwyższej jakości. Wystarczy wspomnieć choćby takie tytuły, jak "Wataha" z Leszkiem Lichotą, "Pakt" z Marcinem Dorocińskim czy "Ślepnąc od świateł" na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Każdy z tych tytułów był hitem nie tylko w Polsce. Nasze seriale cieszyły się dużą popularnością wśród zagranicznej publiczności. Jednym z ostatnich takich seriali była "Odwilż". Kryminalna historia, której akcja rozgrywa się w Szczecinie była przez pewien czas najchętniej oglądaną produkcją w Europie w HBO Max.

Dużym uznaniem cieszyły się także polskie filmy dokumentalne wyprodukowane przez HBO. Wystarczy wspomnieć takie tytuły, jak  "Komunia", "Deep Love" czy "6 kroków".

Nie należy zapominać także o filmowych koprodukcjach HBO. Dzięki nim powstały takie filmy, jak "Pokot", "Ostatnia rodzina" czy "Pod mocnym aniołem".

HBO Max - cena. Ile kosztuje dostęp do oferty największego konkurenta Netfliksa?

Kupując abonament HBO Max zyskujemy dostęp do następujących katalogów:

  • HBO Max Originals
  • Warner Bros.
  • DC 
  • Cartoon Network
  • i inne

Filmy wytwórni Warner Bros będą dostępne w HBO Max już 45 dni po lokalnej premierze kinowej, bez żadnych dodatkowych opłat. 

Za abonament HBO Max w 2022 zapłacimy:

  • miesięcznie: 29,99 złotych (jakość do 4K, w zależności od produkcji),
  • rocznie: 234,99 złotych (zamiast 359,98 zł).

HBO Max oferuje zniżkę roczną, dzięki której zaoszczędzimy aż 125 złotych.

Jednocześnie serwis umożliwia utworzenie 5 profili, ale jednocześnie korzystać możemy z HBO Max tylko na 3 urządzeniach.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM