Na to czekali fani "Gry o tron". Zwiastun serialu "Ród smoka" daje nadzieje na nowy hit. Musisz to zobaczyć

3 lata po premierze finałowego odcinka "Gry o tron" fani tego kultowego serialu doczekali się nowej produkcji na podstawie prozy George'a R.R. Martina. "Ród Smoka" już niebawem zadebiutuje w HBO, a tymczasem możemy obejrzeć jego finałowy zwiastun. Zapowiada się kolejny hit

Na to fani "Gry o tron" czekali 3 lata. HBO prezentuje ostatnią zapowiedź "Rodu Smoka"

Ostatnio odcinek finałowego sezonu "Gry o tron" został wyemitowany w HBO w maju 2019 roku. Od tego czasu wielbiciele tej produkcji z niecierpliwością czekali na kolejną ekranizację prozy George'a R.R. Martina. HBO od dłuższego czasu zastanawiało się, którą powieść pisarza wziąć na warsztat, ostatecznie stanęło na książce "Ogień i Krew". 

Pierwsze trailery "Rodu Smoka" były prezentowane już jesienią 2021 roku. Teraz zaś HBO udostępniło 2,5 minutowy, finałowy zwiastun, który w zaledwie kilkanaście godzin od premiery obejrzało 10 mln widzów. 

 

"Ród Smoka" - o czym opowiada wyczekiwany serial HBO?

"Ród Smoka" to prequel "Gry o tron", który opowiada historię, która miała miejsce 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron".

Akcja serialu rozgrywać się będzie w Westeros rządzonym przez dynastię Targaryenów. Na jej czele stał król Viserys I, który był wówczas u szczytu swej potęgi. W panowaniu i podbijaniu kolejnych krain królewskiej rodzinie pomagało 15 smoków. W serialu zobaczymy rozłam w rodzinie Targaryenów oraz wojnę domową o Żelazny Tron, zwaną "Tańcem ze smokami"

Kto stworzył prequel "Gry o tron" i kiedy premiera? Wyjaśniamy

Jednym z producentów "Rodu smoka" został sam twórca całej sagi, czyli George R.R. Martin, który podpisał pięcioletnią umowę z HBO.  Muzykę ponownie skomponował Ramin Djawadi, który jest autorem znakomitej ścieżki dźwiękowej "Gry o tron"

W głównej obsadzie "Rodu smoka" znajdują się Paddy Considine ("Outsider") jako król Viserys, Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jako jego młodszy brat Daemon, Rhys Ifans ("Stacja Berlin") jako namiestnik króla Otto Hightower, Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli Alicent Hightower, jego córki, oraz Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyra Targaryen, córka Viserysa.

Premiera serialu "Ród Smoka" odbędzie się 22 sierpnia w HBO. 

TOK FM PREMIUM