Netflix: Nowy serialowy hit. Recenzenci załamują ręce, a widzowie i tak oglądają

Wyniki oglądalności filmów i seriali dość często rozmijają się z opiniami krytyków. Jednak w przypadku najnowszej produkcji Netfliksa sytuacja jest wyjątkowa. Serial "Oddychaj" zbiera miażdżące recenzje, ale widzowie i tak masowo go oglądają.

Netflix: "Oddychaj" -  widzowie chętnie zasiadają przed ekranem

"Oddychaj" to nowa serialowa produkcja Netfliksa, która miała swoją premierę w platformie 28 lipca. Sześcioodcinkowy serial błyskawicznie stał się hitem oglądalności. W globalnym rankingu Top 10 Netfliksa plasuje się obecnie na trzeciej pozycji za takimi produkcjami, jak  "Virgin River" i "Stranger Things". 

"Oddychaj" zyskuje coraz większą popularność także wśród polskiej widowni. Produkcja zadebiutowała na 5. pozycji rankingu oglądalności, ale po kilku dniach wskoczyła na pierwsze miejsce.

Liderem zestawienia najchętniej oglądanych seriali ostatnich dni, "Oddychaj" jest obecnie już w 34 krajach. 

Recenzenci załamują ręce: Ten serial to pomyłka

Popularność nowego serialu Netfliksa to spore zaskoczenie z uwagi na miażdżące recenzje, jakie zbiera ta produkcja. I nie mowa tu o opiniach ekspertów, choć oni także nie zostawiają na serialu suchej nitki, ale o tym, co piszą sami widzowie, którzy pokusili się o obejrzenie tej nowości. Większość z nich wyłączała produkcję w trakcie, a ci którzy dotrwali do końca przyznają, że to tylko dzięki opcji przewijania. Głównym zarzutem wobec "Oddychaj" jest nuda i brak oryginalności. Użytkownicy Netfliksa piszą, że historię tę można było skrócić przynajmniej o połowę bez żadnego uszczerbku dla fabuły. Wiele negatywnych opinii zbiera także obsada aktorska, w tym odgrywająca główną rolę Melissa Barrera, meksykańska aktorka znana między innymi z ostatniej części filmu "Krzyk". 

Jest jednak jeden pozytywny aspekt tej produkcji, na który zwracają uwagę widzowie. Chodzi o piękne krajobrazy Kanady, które w serialu pokazane są w naprawdę widowiskowy sposób. 

"Oddychaj" to nie jedyna produkcja Netfliksa, która mimo słabych recenzji cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Podobnie było z filmem "Pajęcza głowa", polskimi komediami romantycznymi "Parada serc" i "Poskromienie złośnicy" czy kolejnymi częściami "365 dni". 

"Oddychaj" - o czym opowiada najnowsza produkcja Netfliksa?

Serial "Oddychaj" opowiada o kobiecie, która jedyną ocalałą pasażerką awionetki. Samolot rozbił się na kanadyjskim pustkowiu i kobieta musi poradzić sobie sama zarówno z otaczającą ją, dziką przyrodą, jak i własnymi demonami z przeszłości. Zdjęcia do produkcji powstawały w kanadyjskim Vancouver. W obsadzie oprócz Melissy Barrery występują Jeff Wilbusch, Florencia Lozano, Juan Pablo Espinosa i Austin Stowell.

 

TOK FM PREMIUM