Netflix: oto najpopularniejszy serial w historii serwisu. Niektórzy widzowie będą bardzo zaskoczeni

Netflix ma w swojej bibliotece wiele serialowych hitów, które cieszyły się ogromną popularnością na całym świecie, jednak walka o podium rozegrała się wyłącznie między dwoma tytułami. Czy 4. sezon "Stranger Things" zdołał pokonać "Squid Game"? Oto najnowsze zestawienie netfliksowych seriali wszechczasów.

"Stranger Things" vs. "Squid Game" - zwycięzca jest tylko jeden

Do czasu premiery 4. sezonu "Stranger Things", niekwestionowanym liderem oglądalności wśród seriali "Netflixa" był koreański "Squid Game". Serial ten w ciągu pierwszych czterech tygodni od premiery oglądano przez rekordowe 1,65 mld godzin. Był to wynik nieosiągalny dla takich produkcji jak "Bridgertonowie" czy "Dom z papieru". Konkurencja pojawiła się dopiero pod postacią czwartego sezonu "Stranger Things". Długo wyczekiwana kontynuacja przygód Nastki i jej kolegów z Hawkins wzbudzała ogromne zainteresowanie jeszcze przed premierą, a bardzo pozytywne pierwsze recenzje tylko rozbudziły apetyty fanów. Serial oglądał się znakomicie i notował świetne wyniki, jednak ostateczne liczby pokazały, że nie udało mu się pokonać "Squid Game". W cztery miesiące po premierze, 4. sezon "Stranger Things" był oglądany 1,4 mld godzin, więc do pokonania koreańskiego hitu zabrakło mu 260 mln godzin oglądania. 

Top 10 Netflix - oto najpopularniejsze seriale wszechczasów 

"Squid Game" i "Stranger Things" to niekwestionowani liderzy oglądalności na Netfliksie. Jednak serialowych hitów platforma ma w swoich zbiorach dużo więcej. Oto opublikowany ranking najpopularniejszych seriali wszechczasów. Lista została stworzona w oparciu o liczbę godzin, którą użytkownicy serwisu przeznaczyli na oglądanie danego tytułu w ciągu 28 dni od premiery.

  1. "Squid Game" — 1 mld 650 mln 450 tys.
  2. "Stranger Things" (sezon 4) — 1 mld 352 mln 70 tys.
  3. "Dom z papieru" (Sezon 5) — 792 mln 230 tys.
  4. "Bridgertonowie" (sezon 2) — 656 mln 260 tys. 
  5. "Bridgertonowie" (sezon 1) — 625 mln 490 tys.
  6. "Dom z papieru" (Sezon 4) — 619 mln 10 tys.
  7. "Stranger Things" (sezon 3) — 582 mln 100 tys.
  8. "Lucyfer" (sezon 5) — 569 mln 480 tys.
  9. "All of Us Are Dead" 560 mln 780 tys.
  10. "Wiedźmin" (sezon 1) — 541 mln 10 tys.

Jak widać, dwa pierwsze tytuły zostawiają daleko w tyle konkurencję. Na niższych pozycjach walka jest już nieco bardziej wyrównana. 

"Squid Game" - fenomen koreańskiej produkcji 

Serial "Squid Game", który jak pokazuje ranking oglądalności Netfliksa, wciąż nie ma sobie równych, zadebiutował na platformie 17 września 2021 roku. Produkcja opowiada o grupie Koreańczyków, którzy na skutek różnych problemów życiowych, decydują się wziąć udział w pewnej grze. Stawką są duże pieniądze oraz własne życie. Serial od początku budził duże zainteresowanie, ale także sporo kontrowersji. Okazało się bowiem, że w gronie jego fanów znajduje się sporo 13-14 latków. Tymczasem makabryczne sceny i brutalny przekaz z pewnością nie są skierowane do tej grupy wiekowej. Nastolatki jednak zafascynował koncept przedstawiony w produkcji do tego stopnia, że w szkołach i na podwórkach zaczęli odtwarzać zadania wykonywane przez bohaterów. Dyskusja na ten temat jak zwykle stanęła na tym, że to po stronie rodziców leży odpowiedzialność za to, co oglądają ich dzieci, i jak te treści na nie oddziałują. 

Tymczasem Netflix zachęcony fenomenalnymi wynikami "Squid Game" zapowiedział już oficjalnie nie tylko kolejny sezon serialu, ale także reality show wzorowane na jego fabule

TOK FM PREMIUM