Dobre wieści dla fanów "Breaking Bad" i "Zadzwoń do Saula". Twórca seriali pracuje nad nową produkcją

Fani serialu "Zadzwoń do Saula" powoli oswajają się z myślą o pożegnaniu ulubionych bohaterów, gdyż finałowy sezon właśnie dobiega końca. Na otarcie łez mamy jednak dobrą wiadomość. Odpowiedzialny za sukces "Zadzwoń do Saula" (ang. tytuł: "Better call Saul") i "Breaking Bad" Vince Gilligan już pracuje nad nowym serialem.

Gilligan stworzy kolejny prequel "Braking Bad"? Nie tym razem

Kiedy kultowa już seria "Breaking Bad" dobiegła końca, fani produkcji otrzymali prezent od twórców w postaci prequela produkcji, czyli "Zadzwoń do Saula". Historia prawnika Saula Goodmana została tak znakomicie przyjęta przez widzów, że doczekała się aż 6 sezonów. Finałowy odcinek ostatniego z nich zostanie wyemitowany w Netfliksie 16 sierpnia. Fanów produkcji z pewnością ucieszy fakt, że ich twórca już ma pomysł na kolejną historię. Niektórzy będą jednak zawiedzeni, bowiem nowy serial nie będzie w żaden sposób powiązany z "Breaking Bad" czy "Zadzwoń do Saula".

Twórca "Zadzwoń do Saula" ma zupełnie nowy pomysł na serial

Jak podaje serwis deadline.com, nowym projektem Gilliana zainteresowanych jest aż 9 stacji telewizyjnych i platform streamingowych. Źródło serwisu donosi, że serial nie będzie zanurzony w świecie narkotykowych przestępców, jak to miało miejsce w przypadku "Breaking Bad" i "Zadzwoń do saula". Scenarzysta zbliża się bardziej do swoich początków, czyli kultowego "Z Archiwum X". W błędzie są jednak ci, którzy spodziewają się historii science fiction. Gilligan pracując nad serią o agentach Foxie i Scully, znany był z tego, że bardziej niż na zjawiskach paranormalnych skupiał się na kondycji ludzkiej. W nowym projekcie wokół tego zagadnienia ma koncentrować się scenariusz. 

Jak w przypadku wszystkich innych projektów Gilliana, serial ma prowokować do myślenia, ale nie moralizować. Będzie też łączył w sobie elementy dramatu z odrobiną humoru. 

Vince Gilligan - na swoim koncie ma same telewizyjne hity

Vince Gilligan to amerykański scenarzysta, producent i reżyser. Swoją karierę przy produkcjach telewizyjnych zaczynał od kultowego "Z Archiwum X". Dołączył do ekipy serialu jako konsultant, po jakimś czasie został jego scenarzystą. Stworzył fabułę do 30 odcinków. Z czasem objął funkcję współproducenta by finalnie zostać producentem wykonawczym. 

Wraz z Chrisem Carterem i Johnem Shibanem stworzył spin-off "Z Archiwum X", czyli  serial "Samotni strzelcy". 

W 2008 roku premierę miało jego najcudowniejsze dziecko, czyli serial "Breaking Bad", którego był głównym autorem i producentem wykonawczym, podobnie jak prequela czyli "Zadzwoń do Saula". 

Na swoim koncie ma także serial "Battle Creek" i film "Hancock"

DOSTĘP PREMIUM