"Minuta ciszy" w Canal+ z gwiazdorską obsadą. Robert Więckiewicz i Piotr Rogucki o swoich rolach

"Minuta ciszy" to nowy serial przygotowany przez Canal+ z iście gwiazdorską obsadą. O czym opowiada produkcja, w której Robert Więckiewicz wciela się w emerytowanego listonosza z nowym pomysłem na lokalny biznes? Premiera już we wrześniu.

Robert Więckiewicz vs. Piotr Rogucki. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

Głównym bohaterem serialu "Minuta ciszy" jest Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), emerytowany listonosz z małego miasteczka, który postanawia założyć własny zakład pogrzebowy. Jego biznesowe plany wchodzą jednak w paradę lokalnemu przedsiębiorcy, Jackowi Wiecznemu (Piotr Rogucki), który dotychczas miał w okolicy monopol na usługi pogrzebowe. Jak łatwo się domyślać, między mężczyznami dojdzie do ostrych starć, a czym zakończy się ta wojna i kto wyjdzie z niej zwycięsko? O tym przekonamy się już niebawem. Premiera serialu "Minuta ciszy" zaplanowana jest bowiem na 9 września w Canal+.

Tymczasem możemy zobaczyć przedsmak tego, co czeka nas na ekranach, oglądając zwiastun produkcji: 

 

"Minuta ciszy": Więckiewicz i Rogucki o swoich rolach

Robert Więckiewicz, który w serialu wciela się w postać emerytowanego listonosza otwierającego własny biznes, od początku zachwycił się zaproponowaną mu rolą:

- Kiedy producent Leszek Bodzak zarysował mi delikatnie fabułę serialu Minuta Ciszy, poczułem, że to może być strzał w dziesiątkę. Gdy przeczytałem już scenariusze wszystkich odcinków, zakochałem się w tej historii i w bohaterach. Dodatkowo spodobało mi się, że mój bohater to taki spokojny, z pozoru niczym się niewyróżniający „zwykły" człowiek, który jak się okaże, kryje w sobie tajemnicę. - powiedział w rozmowie z Canal+

Piotr Rogucki zaś po przeczytaniu scenariusza zaniepokoił się faktem, że jego bohater ma "zdominować" postać graną przez Roberta Więckiewicza: 

- Rola Jacka Wiecznego wydawała mi się intrygująca i „uszyta" pode mnie, już na poziomie czytania scenariusza. Dodatkowo reżyser, Jacek Lusiński widział potencjał na dodatkowy rozwój tej postaci. Kłopot pojawił się dopiero kiedy dowiedziałem się, że w pierwszych odcinkach będę musiał „zdominować" Roberta Więckiewicza. Pomyślałem sobie oczywiście, że to realne… Dopóki nie spotkaliśmy się na planie. Starcie obu charakterów to duże wyzwanie, ale moim zdaniem wyszliśmy z niego zwycięsko. My, aktorzy. Co innego nasi bohaterowie…

"Minuta ciszy" - serial z gwiazdorską obsadą

Poza znakomitym Robertem Więckiewiczem i Piotrem Roguckim w serialu "Minuta ciszy" zobaczymy również Aleksandrę Konieczną w roli żony Mietka Zasady oraz Karolinę Bruchnicką, Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka i Wojciecha Skibińskiego.

Za reżyserię odpowiada Jacek Lusiński, który stanął za kamerą "Carte Blanche" czy "Piksele". Autorami scenariusza są Jacek Lusiński i Szymon Augustyniak. 

DOSTĘP PREMIUM