Nowy hit Netfliksa. Ten film bije rekordy oglądalności. Duże zaskoczenie
Padł nowy rekord Netfliksa. Ten film pobił największe hity platformy
Netflix opublikował właśnie wyniki oglądalności w pierwszym tygodniu sierpnia. Okazały się one dużą niespodzianką, bowiem ujawniły, że melodramat "Purpurowe serca" pobił rekord platformy dotyczący największej liczby godzin, jaką widzowie spędzili oglądając daną produkcję w pierwszym tygodniu od jej premiery. "Purpurowe serca" w ciągu pierwszych siedmiu dni oglądano przez 102 590 000 godzin. Jest to najlepszy wynik, jaki film Netfliksa miał do tej pory w 2022 r.
Warto dodać, że melodramat pobił nawet taki hit, jak "Gray Man" który poza Ryanem Goslingiem w obsadzie miał zapewnioną intensywną kampanię promocyjną. Mimo to, w pierwszym tygodniu od premiery oglądany był przez 96 470 000 godzin.
Film "Purpurowe serca" znalazł się na listach Top Ten w 93 krajach, w tym także i w Polsce.
"Purpurowe serca" - o czym opowiada nowy hit Netfliksa?
Nowy hit Netfliksa zbiera bardzo negatywne opinie wśród recenzentów, a i widzowie, którzy zdecydowali się go obejrzeć zwykle nie mają zbyt wiele dobrego do napisania.
Historia opowiada o początkującej wokalistce Cassie (w tej roli Sofia Carson) i żołnierzu marine (Nicholas Galitzine) którzy postanawiają pobrać się z rozsądku. Ona dzięki małżeństwu zyska ubezpieczenie zdrowotne pozwalające jej leczyć cukrzycę, on zaś uzyska dodatek finansowy dla żołnierzy mających żony. Pieniądze te mają mu pomóc spłacić długi z przeszłości. Jak łatwo się domyślić, pomiędzy małżonkami z rozsądku zaczyna szybko kiełkować prawdziwe uczucie. Na ich drodze pojawiają się zaś takie problemy, jak niesprawiedliwość społeczna, wojenne traumy, czy pięcie się po szczeblach muzycznej kariery.
"Purpurowe serca" - kontrowersje wokół hitowego melodramatu
Melodramat to gatunek filmowy, który zwykle nie budzi wielu kontrowersji. Ambicje twórców koncentrują się wokół takich tematów, jak miłość, rozstanie, czy samotność i rzadko uciekają w stronę palących kwestii społecznych. Jednak producenci "Purpurowych serc" postanowili poruszyć w swoim dziele kilka drażliwych wątków, co sprawiło, że ściągnęli na siebie sporo krytycznych głosów. Jednym z głównych zarzutów wobec produkcji jest gloryfikacja wojny, antyarabski rasizm i mizoginia, czyli niechęć do kobiet
Na zarzuty w wywiadzie dla "Variety odpowiedziała reżyserka filmu, Elizabeth Allen Rosenbaum
- Chciałabym, by ludzie zrozumieli, że aby bohaterowie mogli się rozwijać i zmieniać na lepsze, na początku muszą mieć swoje wady. Celowo stworzyliśmy dwie tak różne od siebie postaci. By czerwone i niebieskie serca połączyły się w purpurowe, oba punkty widzenia muszą być nieco skrajne. Nasi bohaterowie otaczają się osobami, które mają jeszcze więcej wad niż oni sami. Oboje zostali zranieni przez system: on dosłownie, w wojnie bez końca, a ona pośrednio przez beznadziejną publiczną opiekę zdrowotną. Kiedy zaczynają żyć pod jednym dachem, muszą nauczyć się tolerancji i miłości dla drugiej strony barykady – tłumaczyła
-
"Profesorek na śmieciarce". Od 16 lat uczy w szkole, a teraz dorabia przy wywozie śmieci. "Podbudowuję się"
-
Radosław Fogiel na TikToku pyta, "za co nienawidzicie PiS". "Jest cwany. Wpuszcza nas w pułapkę"
-
Molestował nieletnich i współpracował z SB. Kim był "bankier" Jana Pawła II? "Żył jak pączek w maśle"
-
"Wyrzucono nas jak stare buty". Rolnicy nie odpuszczą min. Kowalczykowi. Będzie dymisja?
-
W Holandii stworzyli cmentarz, bo Polki "zaczęły pytać, jak mogą pożegnać swoje dzieci"
- "Drogi Adamie, nie możemy się doczekać". Szczerba odpowiada na pogróżki Bielana. "On lubi konfitury"
- PiS na banowanym Tik Toku, kłopoty banku start-upów i coraz doskonalsza sztuczna inteligencja
- Donald Trump może zostać aresztowany. A to nie jest jego jedyny problem. "Traci grunt pod nogami"
- Czy rodzice muszą mówić jednym głosem? Problemem nie są różnice, ale sposób ich wyrażania
- Olaf Scholz przyznał, że regularnie rozmawia z Władimirem Putinem. Podał szczegóły