"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" Twórcy zaprezentowali królestwo Numenor. Zobacz wideo

Fani opowieści z Śródziemia z niecierpliwością czekają na nowy serial od Amazon Prime "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" (Lord of the Rings: Rings of Power). Twórcy właśnie zdradzili, kiedy odbędzie się premiera produkcji i pokazali kolejne wideo z planu. Tym razem możemy podejrzeć, jak wygląda majestatyczne królestwo Numenor.

"Pierścienie Władzy" - wiemy, kiedy będzie można obejrzeć dwa pierwsze odcinki

Dwa pierwsze odcinki serialu "Pierścienie Władzy" będą dostępne w Polsce już 2 września na platformie Prime Video. Kolejne odcinki będą udostępniane co tydzień w każdy piątek. Serial składa się z 8 epizodów. Dwa pierwsze będą prawdziwą ucztą dla fanów Śródziemia, bowiem będą trwały łącznie 3 godziny. 

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - tak wygląda królestwo Numenor

Na oficjalnych kanałach serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" opublikowano nowe wideo, ukazujące zapierające dech w piersiach, znajdujące się na wyspie królestwo Numenor. Założone przez Valarów na początku Drugiej Ery, jako dar dla Edainów, którzy pozostali wierni Valarom i elfom podczas Wojen o Beleriand.

Wyspa Numenor znajduje się na oceanie Belegaer, zwanym Wielkim Morzem i położona jest bliżej Amanu, niż Śródziemia. Ma kształt pięcioramiennej gwiazdy z pięcioma półwyspami i zatokami pomiędzy nimi.

Nowe wideo pokazuje, z jakim rozmachem twórcy przenieśli na ekran opisy Tolkiena. Efekt robi wrażenie. A warto dodać, że budżet tej produkcji to ponoć 23 mln dolarów za każdy odcinek.  

"Władca Pierścieni. Pierścienie Władzy" 9 (Lord of the rings. Rings of power) - o czym będzie nowy serial

Nowa odsłona "Władcy Pierścieni" będzie ekranizacją dodatków, jakie pojawiają się na końcu tomu "Powrót króla". Tolkien opisuje w nich w skrócie historię Pierwszej, Drugiej i Trzeciej Ery Śródziemia. Akcja "Pierścieni Władzy" toczy się w II erze, ok tysiąca lat przed wydarzeniami przedstawionymi w "Hobbicie" i trylogii "Władca Pierścieni"

W serialu pojawią się więc zarówno znane z "Władcy Pierścieni" postaci takie, jak Elrond, Galadriela czy Sauron, jak i zupełnie nowi bohaterowie wymyśleni nie tylko przez Tolkiena, ale i scenarzystów produkcji. Przeniesiemy się do królestwa Numenor, poznamy historię Saurona oraz dowiemy się, jak powstało 20 Pierścieni Władzy.

Producentami wykonawczymi i showrunnerami serialu Władca pierścieni od Amazona są J.D. Payne i Patrick McKay. Wśród zapowiedzianych reżyserów są: J.A. Bayona, Wayne Che Yip i Charlotte Brändström.

TOK FM PREMIUM