HBO Max prezentuje finałowy zwiastun serialu "Gra o tron: Ród Smoka". Tak walczą smoki

Fani serialu "Gra o tron" odliczają dni do tartu nowej produkcji HBO Max "Ród Smoka". Platforma postanowiła podgrzać nieco atmosferę przed premierą i opublikowała finałowy zwiastun. Tym razem możemy zobaczyć jak w walce o Westeros spisują się smoki.

"Ród Smoka" - HBO podsyca ekscytację fanów nowym zwiastunem

Na trzy dni przed premierą serialu "Gra o tron: Ród Smoka" HBO Max opublikowało w mediach kolejny zwiastun wyczekiwanej produkcji. 

Tym razem fani mogą przyjrzeć się nieco bliżej postaci Viserysa Targaryena granej przez Paddy’ego Considine, a także kluczowym w tej serii smokom, dzięki którym ród Targaryenów trzyma całe Westeros pod swoim panowaniem.

 

"Ród Smoka" - o czym opowie nowa odsłona "Gry o tron"?

Akcja serialu "Ród Smoka" rozgrywa się ok 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w "Grze o tron". Tym razem poznamy historię rodu Targaryenów. Przodkowie znanej z poprzednich serii Daenerys, dzięki smokom panowali niepodzielnie w całym królestwie. I choć żaden wróg z zewnątrz nie był w stanie zagrozić ich potędze, niespodziewanie nastąpił rozłam w rodzinie, który doprowadził do wojny domowej zwanej Tańcem Smoków.

Jak podkreślają twórcy, w nowej serii więcej uwagi poświęcono relacjom rodzinnym i międzyludzkim oraz skomplikowanym charakterologicznie postaciom.  Sam George R. R. Martin, twórca powieści, na podstawie których nakręcono "Grę o tron" i "Ród Smoka" po obejrzeniu nowego serialu napisał w swoich mediach społecznościowych:

- Tym z was, którzy lubią złożoność, konflikt, szare charaktery (ja bardzo) spodoba się ta seria. Tak mi się wydaje. Na pewno będzie mnóstwo smoków i bitew, ale osią historii są konflikty ludzkie, miłość i nienawiść, dramat charakterów bardziej, niż akcja czy przygoda. 

"Ród Smoka" - w tej serii ogniste bestie grają pierwsze skrzypce

W nowej odsłonie "Gry o tron" będzie aż 17 smoków. Każdy z nich, zgodnie z opisem George’a R. R. Martina będzie miał swoje indywidualne cechy takie, jak kolor łusek, rogów i grzebienia. 

Jeden ze smoków ma przypominać Drogona znanego widzom "Gry o tron". 

- Naprawdę staraliśmy się nasycić je indywidualną osobowością, którą można zacząć dostrzegać... poprzez ich animację i to, jak wchodzą w interakcje ze swoim jeźdźcem, oraz kim jest ich jeździec. W moim odczuciu smoki są jednymi z najbardziej zapadających w pamięć postaci w naszym małym uniwersum – powiedział w jednym z wywiadów showrunner serialu, Ryan Condal

TOK FM PREMIUM