Premiera "Rodu Smoka" w HBO. Twórcy zdradzają, czym nowa "Gra o tron" różni się od oryginału

Pierwszy odcinek "Rodu Smoka" zadebiutował 22 sierpnia na platformie HBO Max. , To serial będący prequelem kultowej "Gry o tron". Czy fani oryginału mogą spodziewać się podobnych wrażeń jak kilkanaście lat temu, kiedy GoT podbiła światową publiczność? Twórcy nowej serii zdradzają, gdzie znajdziemy podobieństwa, a gdzie różnice między dwiema opowieściami.

Nowa "Gra o tron". Czy "Ród Smoka" będzie zbliżony do  kultowego oryginału?

Fabuła historii opowiedzianej w "Rodzie Smoka" toczy się ok 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". I choć obie opowieści powstały na kanwie prozy Georga’a R. R. Martina i osadzone są w tym samym uniwersum, to twórcy zdradzają, że zależało im na tym, by produkcje różniły się od siebie. 

W rozmowie z dziennikarzami, przytoczonej przez wp.pl, Ryan Condal, showrunner "Rodu Smoka" zdradził: 

- Razem z Miguelem Sapochnikiem zaczęliśmy od ustalenia, co zostanie takie samo, a co będzie inne. Zostaliśmy przy charakterze i atmosferze tego świata, by ludzie od razu się w nim odnaleźli. Wszystko było kręcone w ten sam sposób, tak samo oświetlone. A jednocześnie postawiliśmy sobie za cel, by było widać i czuć, że te wydarzenia dzielą dwa wieki. Na przykład daliśmy sobie sporo swobody z kostiumami, które wciąż wyglądają jak z Westeros.

Twórca podkreśla, że w nowej serii nie spotkamy bohaterów znanych z "Gry o tron" co nie oznacza, że w "Rodzie Smoka" nie ma nawiązań do poprzedniej produkcji: 

- Nie ma żadnej ciągłości między bohaterami, w końcu nikogo z "Got" jeszcze nie ma na świecie. Fani muszą szukać innych połączeń. Na pewno usłyszą znane im legendy. Są też przedmioty, które widzowie pamiętają z oryginalnej serii.

"Ród Smoka" - fani "Gry o tron" poczują to, co Deanerys Targaryan 

Ryan Condal dodał także, że po obejrzeniu "Rodu Smoka", fani "Gry o tron" w końcu będą mieli okazję lepiej zrozumieć Deanerys Targaryan i jej determinację do objęcia Żelaznego Tronu:

- Na początku naszej serii widzimy Targaryenów u szczytu świetności rodu, bogactwa, władzy. To jest to, co straciła Daenerys (bohaterka "Gry o tron" – przyp. red.). Nasza opowieść jest o tym, dlaczego to mocarstwo upadło. Mamy nadzieję, że po tym, jak widz zobaczy cały sezon "Rodu smoka", widząc potem Daenerys w "Got", patrzącą tęsknie przez Wąskie Morze, będzie wiedział, co Daenerys ma w głowie.

"Ród Smoka" - o czym opowie nowa Gra o tron"?

Akcja serialu "Ród Smoka" rozgrywa się ok 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w "Grze o tron". Tym razem poznamy historię rodu Targaryenów. Przodkowie znanej z poprzednich serii Daenerys, dzięki smokom panowali niepodzielnie w całym królestwie. I choć żaden wróg z zewnątrz nie był w stanie zagrozić ich potędze, niespodziewanie nastąpił rozłam w rodzinie, który doprowadził do wojny domowej zwanej Tańcem Smoków.

Pierwszy odcinek serialu zadebiutował na HBO Max Polska 22 sierpnia. Kolejne epizody będą udostępniane raz w tygodniu w każdy poniedziałek. 

TOK FM PREMIUM