Jak wypadła premiera "Rodu Smoka"? Wiemy, ile osób obejrzało pierwszy odcinek nowej "Gry o tron"

"Ród Smoka" to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych premier HBO Max tego roku. Na ten serial czekały miliony fanów "Gry o tron na całym świecie". O tym, jak wiele osób zatęskniło za opowieściami z Westeros świadczą wyniki oglądalności pierwszego odcinka.

"Ród Smoka" - premiera serialu rozbudziła nadzieje. Będzie hit na miarę "Gry o tron"

Emisja pierwszego odcinka "Rodu Smoka" w Stanach Zjednoczonych odbyła się 21 sierpnia, w Polsce zaś, ze względu na różnicę w czasie, dzień później. Dane opublikowane przez Warner Media świadczą o tym, że fani "Gry o tron" dopisali. Premierowy epizod pobił bowiem rekord oglądalności HBO Max przyciągając przed ekrany prawie 10 mln widzów. 

To rekord, jeśli chodzi o widownię pierwszego odcinka jakiegokolwiek nowego serialu oryginalnego platformy. Nic w tym dziwnego, bowiem prequel "Gry o tron" był wyczekiwany przez wszystkich fanów kultowego oryginału od czasu emisji finałowego odcinka, czyli od 2019 roku. 

"Ród Smoka" składa się z 10 odcinków. Kolejne epizody będą udostępniane dla polskich widzów HBO i subskrybentów HBO MAx w każdy poniedziałek.

O czym opowiada nowa "Gra o tron"? W serialu poznamy losy rodu Targaryenów

Akcja serialu "Ród Smoka" rozgrywa się 172 lata przed przyjściem na świat Daenerys Targaryen. Historia zaczyna się w momencie, w którym Targaryenowie  władają całym Westeros. W utrzymaniu panowania pomaga im aż 17 smoków. Niestety śmierć króla Viserysa, który nie doczekał się męskiego potomka, uruchamia lawinę zdarzeń, która doprowadzi do wybuchu krwawej wojny domowej, zwanej "tańcem smoków". 

Fabuła "Rodu Smoka" powstała w oparciu o książkę George'a R.R. Martina  "Ogień i krew. Część 1".

 

Obsada i twórcy "Rodu Smoka". Kto stoi za prequelem "Gry o tron"?

Choć w serialu "Ród Smoka" próżno szukać postaci znanych z "Gry o tron", widzowie poczują znany klimat oryginału. Jak podaje HBO, "twórcy otrzymali w spadku po "Grze o Tron" kilka lokacji i gotowe wnętrza, które nieco zmodyfikowano". Ponadto na planie pojawiło się kilka przedmiotów z "GoT". Sam George R.R. Martin jest współtwórcą i producentem wykonawczym serii, co również gwarantuje zachowanie ciągłości serii. Ponadto muzykę do "Rodu Smoka" stworzył Ramin Djawadi, który jest autorem znakomitej ścieżki dźwiękowej "Gry o tron". 

W rozmowie z dziennikarzami, przytoczonej przez wp.pl, Ryan Condal, showrunner "Rodu Smoka" zdradził także: 

- Razem z Miguelem Sapochnikiem zaczęliśmy od ustalenia, co zostanie takie samo, a co będzie inne. Zostaliśmy przy charakterze i atmosferze tego świata, by ludzie od razu się w nim odnaleźli. Wszystko było kręcone w ten sam sposób, tak samo oświetlone. A jednocześnie postawiliśmy sobie za cel, by było widać i czuć, że te wydarzenia dzielą dwa wieki. Na przykład daliśmy sobie sporo swobody z kostiumami, które wciąż wyglądają jak z Westeros.

W obsadzie "Rodu smoka" występują: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans. W pozostałych rolach grają także: Milly Alcock, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Emily Carey, Harry Collett, Ryan Corr, Tom Glynn-Carney, Jefferson Hall, David Horovitch, Wil Johnson, John Macmillan, Graham McTavish, Ewan Mitchell, Theo Nate, Matthew Needham, Bill Paterson, Phia Saban, Gavin Spokes, Savannah Steyn. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM