Canal plus potwierdza. "Belfer" sezon 3. już w przyszłym roku. Jest pierwsza zapowiedź

"Belfer" to serialowy hit wyprodukowany przez Canal plus, który zadebiutował w 2016 roku. Produkcja doczekała się dotychczas dwóch sezonów, ale platforma zdradziła właśnie, że trwają zdjęcia do kolejnej odsłony. W rolę nauczyciela rozwiązującego kryminalne zagadki ponownie wcieli się Maciej Stuhr.

"Belfer" - Canal plus wraca do swojego serialowego hitu

Seriale cieszące się dużą popularnością niemal na pewno będą miały swoje kontynuacje. Dlatego po ogromnym sukcesie wyemitowanej w 2016 roku pierwszej serii "Belfra", nie było zaskoczeniem, że platforma rok później pokazała drugi sezon. Ten, choć wyniki oglądalności miał dobre, nie dorównywał popularnością premierowej części. Wydawało się więc, że Canal plus porzuci ten projekt. Tymczasem okazuje się, że po 8 latach "Belfer" wraca z 3 sezonem. 

Czy nowa odsłona serii ma szansę powtórzyć sukces 1. sezonu. Przypomnijmy, że został on wyróżniony nagrodą Polskiej Akademii Filmowej ORZEŁ  2017 r. w kategorii "najlepszy filmowy serial fabularny", Specjalną Telekamerą 2017 oraz statuetką Bestsellerów Empiku jako Wydarzenie Roku 2016.

Premiera 3. sezonu "Belfra" zaplanowana jest na 2023 rok.

 

"Belfer" sezon 3. Co tym razem spotka Pawła Zawadzkiego?

Jak czytamy w opisie nowej odsłony serialu, Paweł Zawadzki wraca w rodzinne strony, do nadmorskiego Małomorza, gdzie nadal mieszka jego ojciec. Podejmuje pracę w lokalnym liceum. Podczas rejsu dla młodzieży organizowanego przez ojca Pawła dochodzi do tragicznego wydarzenia z udziałem jednego z uczniów. Uwikłany w sprawę Belfer rozpoczyna śledztwo na własną rękę, odkrywając też fakty związane z przeszłością swoich bliskich.

"Belfer" - twórcy. Maciej Stuhr ponownie w roli nauczyciela polskiego

Reżyserem 3. sezonu "Belfra" jest Łukasz Grzegorzek, który otrzymał nagrodę na festiwalu w Gdyni za "Moje wspaniałe życie". 

W nowym sezonie akcja toczy się w rodzinnych stronach Belfra, poznamy jego lęki i marzenia oraz zderzymy z problemami licealnej młodzieży. Mnie ciekawi w tej historii nie tylko wątek kryminalny, ale też galeria fascynujących postaci, z którymi Belfer się skonfrontuje. - powiedział reżyser w materiałach promocyjnych

Producentem wykonawczym jest Opus TV ("Klangor", "Kruk"). Nad scenariuszem pracują współautorka poprzednich sezonów, Monika Powalisz, a także Przemysław Nowakowski ("Bez tajemnic", "Pakt").

Na razie niewiele wiadomo na temat obsady. Pewne jest tylko to, że w roli tytułowego belfra ponownie zobaczymy Macieja Stuhra. 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM