"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Nowy serial Netfliksa budzi przerażenie

"Dahmer - Potwór. Historia Jeffreya Dahmera" to jedna z ostatnich nowości od Netfliksa. Serial przedstawia tak przerażającą historię, że aż trudno uwierzyć, że został oparty na faktach.

 "Dahmer - Potwór. Historia Jeffreya Dahmera" już na Netfliksie

Serial opowiadający o seryjnym mordercy zadebiutował na Netfliksie 21 września. Produkcja liczy 10 odcinków i w kilka dni po debiucie na platformie zajęła 2. miejsce wśród najczęściej oglądanych tytułów. 

W rolę Jeffreya Dahmera, seryjnego mordercy, który zamordował 17 osób, wcielił się Evan Peters. Aktor znany jest z ról w takich produkcjach, jak "American Horror Story", X-Men: Mroczna Phoenix, czy "Mentalista".

Serial "Dahmer" to historia  jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców w dziejach USA, Kanibala z Milwaukee. Jego zbrodnie były tak ohydne, że niektórzy widzowie nie mogą wprost uwierzyć, że serial oparto na prawdziwych wydarzeniach.

 

Jeffrey Dahmer - Seryjny morderca zwany "kanibalem z Milwaukee"

Jeffrey Dahmer był seryjnym mordercą, nekrofilem, kanibalem i gwałcicielem. Po raz pierwszy zabił mając 18 lat. W latach 1978 - 1991 zabił 17 osób. Najmłodsza jego ofiara miała zaledwie 14 lat, a najstarsza 32. Prawie wszyscy byli czarnoskórzy lub mieli azjatyckie pochodzenie. Poznawał ich w gejowskich barach lub ich okolicach, zaciągał do domu, podawał leki nasenne np. w kawie – przed lub po stosunku – a potem dusił. Swoje ofiary nie tylko mordował i gwałcił, ale także zjadał. 

Został schwytany w 1991 roku. W wyniku procesu, który rozpoczął się rok później, został uznany winnym 15 morderstw i skazany na 15 wyroków dożywotniego więzienia (w sumie 937 lat więzienia)

Netflix - inne seriale o seryjnych mordercach

Dla widzów o mocnych nerwach, którym spodobał się serial "Dahmer", Netflix ma w swojej ofercie kilka podobnych produkcji. Jedną z nich jest „Manhunt: Unabomber" czyli historia Teda Kaczyńskiego. Warte uwagi są także dokumentalne serie  „Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego", Synowie Sama: Droga w mrok" oraz „Richard Ramirez: Polowanie na seryjnego mordercę". Każdy z nich opowiada o bezwzględnych mordercach, którzy mają na swoich kontach dziesiątki ofiar. 

TOK FM PREMIUM