Jadczak: Kibice sami nie chcą, żeby w piłce było lepiej. Wolą stawać po stronie patologii

- Jeden telefon, że napisałem prawdę, rekompensuje 5000 wpisów z hejtem - mówił w TOK FM Szymon Jadczak, dziennikarz, który ujawnił powiązania władz Wisły Kraków ze środowiskiem przestępczym i pseudokibicami.

Szymon Jadczak to dziennikarz, który ujawnił powiązania byłych władz Wisły Kraków ze środowiskiem pseudokobiców. Z klubu wyprowadzano pieniądze, więc jednemu z najstarszych polskich klubów groził upadek.

Teraz Jadczak napisał też książkę o tym, jak bandyci przejmowali "Białą Gwiazdę": "Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków".

Dziennikarz Przemysław Pozowski, prowadzący audycję "Jeszcze więcej sportu" w TOK FM, przypomniał, że każda publikacja Jadczaka na ten temat, spotyka się z dużym hejtem kibiców Wisły. - Jestem idealistą, który chce coś zmienić. Chociaż te nadzieje, że w polskiej piłce będzie lepiej, są coraz mniejsze, bo kibice sami tego nie chcą. W internecie wolą stawać po stronie patologii. Ale są też dobre chwile. Jeden telefon, że napisałem prawdę, rekompensuje 5000 wpisów z hejtem – opowiadał Jadczak.

Podkreślił, że raczej nie obawia się o swoje bezpieczeństwo. - Bo co innego wywoływać burdy czy odpalać racę, a co innego mordować dziennikarzy. Ci ludzie też zdają sobie sprawę, że zrobienie mi czegoś złego oznacza kolejne publikacje na temat ich i ich klubu – opowiadał dziennikarz.

Wspominał też lata, kiedy nasilenie incydentów między kibolami było największe. - Jeździło się od trupa do trupa. Morderstwo kończyło się odwetem. Napatrzyłem się na to trochę, a trzeba podkreślić, że wiele przestępstw nie zostało ujawnionych. No bo jeśli jeden kibol pociął drugiego maczetą, to dopóki nie trafił do szpitala albo nie umarł, to policja nic o tym nie wiedziała. Bo w tym środowisku z policją się nie gada – wspominał Szymon Jadczak.

Pozowski ocenił, że de facto głównym bohaterem książki Jadczaka, jest Paweł M. Pseudonim Misiek. To kibol znany z tego, że pod koniec lat 90. w trakcie meczu rzucił nożem i trafił w głowę włoskiego piłkarza Dino Baggio. - Wtedy policjanci twierdzili, że to tłumok i debil. A on przeszedł przemianę. Policja go nie doceniła, a Misiek rozwinął się tak, że zaczął rządzić miastem – mówił Jadczak. Skrytykował też postawę służb, które poszły na układ z Pawłem M.- Zrobienie z szefa mafii małego świadka koronnego to jest wypaczenie wymiaru sprawiedliwości. To pokazuje, że tam nadal wszystko jest postawione na głowie – podsumował Szymon Jadczak.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Jadczak: Kibice sami nie chcą żeby w piłce było lepiej. Wolą stawać po stronie patologii
Zaloguj się
 • pn-ski

  Oceniono 5 razy 5

  "Kibice sami nie chcą, żeby w piłce było lepiej. Wolą stawać po stronie patologii"

  Problem w tym, ze nie tylko kibice, czy tez pseudokibice. To dotyczy polowy spoleczenstwa, a tym samym demokratycznie wybranych ich przedstawicieli. Polowa sejmu to patologia.
  Wymownym symbolem jest burzliwa owacja, która poslowie PiS przywitali marszalka Kuchcinskiego po tym, jak jego szwindle sie wydaly oraz ponowny jego wybór na posla w ostatnich wyborach..
  Rozdawnictwo PiSu mialo na celu wyrobic przekonanie, ze Kaczynski to wspólczesny Robin Hood, który zabiera bogatym a rozdaje biednym. Stad jego tak wysokie poparcie u ludzi, którym sie w jakis sposób nie powiodlo, a takze u tych, którzy szybko chca sie dorobic i postanowili przylaczyc sie do tej zbójeckiej formacji, odkladajac na bok wszelkie skrupuly.
  Oczywiscie, kiedys rozdawnictwo PiS sie skonczy, bo juz nie bedzie kogo rabowac - ale tak daleko wyobraznia wyborców PiSu nie siega, a legenda o Robin Hoodzie mówi tylko, ze z dalekiej krucjaty wraca prawowity król i obejmuje wladze w królestwie.
  Obawiam sie, ze w Polsce tak gladko sie nie skonczy, bo banda Jaroslawa Hooda opanowala juz wszystkie instytucje panstwowe, a jak wiadomo, wladza demoralizuje - zas wladza totalna demoralizuje totalnie. Raz zdobytej wladzy oddac nie beda chcieli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX