Książka w prezencie. Do wyboru propozycje od interesujących autorek [PRZEGLĄD]

Książka to żelazny punkt na liście prezentów, które sprawdzą się w przypadku niemal każdego. Dlatego podpowiadamy, na jakie pozycje zwrócić uwagę, kompletując podarki dla bliskich - warto rozejrzeć się wśród pozycji autorstwa silnych i interesujących kobiet.

Z pamiętnika gwiazdy - Demi Moore

Gwiazda kina, którą świat pokochał, a krytycy docenili po roli Molly w filmie "Uwierz w ducha", za którą była nominowana do Złotego Globu. Potem zagrała m. in w "Szkarłatnej literze" czy "Niemoralnej propozycji", a w 1996 roku dostała rekordową gażę 12 milionów dolarów za rolę w filmie "Striptiz" i została okrzyknięta symbolem seksu. Demi Moore była na szczycie.

Kto uważa, że życie i kariera aktorki i byłej modelki to sielanka, bardzo się zdziwi, czytając jej autobiografię. Brutalnie szczera opowieść Demi Moore odsłania jej trudne dzieciństwo, próby samobójcze matki, gwałt, trzy małżeństwa, zdrady, uzależnienia, poronienie. 

Po pierwszym, nieudanym małżeństwie, przez ponad dekadę, Moore żyła w szczęśliwym związku z Brucem Willisem, doczekali się trzech córek, a Demi wreszcie spełniała się jako matka. Gdy małżeństwo nagle rozpadło się z medialnym hukiem, znalazła miłość u boku o piętnaście lat młodszego Ashtona Kutchera, który właśnie podbijał "fabrykę snów". I tym razem jednak skończyło się burzliwie.

Mało kto wiedział, że aktorka uzależniła się od alkoholu i kokainy, nie potrafiła zaakceptować swojego ciała, katowała się drakońską dietą i ekstremalnymi ćwiczeniami. Szukała miłości i akceptacji. Używki niemal zabiły ją na oczach córek i sprawiły, że nie chciały mieć z nią więcej do czynienia. Kiedy jej życie się rozpadło, mąż zdradzał, dzieci przestały się odzywać, postanowiła stawić czoło przeszłości, żeby móc pójść dalej.

Napisanie tej książki wymagało od Demi Moore wiele odwagi, jednak każda jej strona udowadnia, że akurat odwagi nigdy jej nie brakowało. I że nawet największe gwiazdy miewają w życiu pod górę.

Demi Moore - "Intymnie. Moje wspomnienia" - Sprawdź >>>

Pierwsza dama o sobie - Michelle Obama

Michelle Obama opisuje doświadczenia, które ją ukształtowały - od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy godziła macierzyństwo z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata. Pisząc z niebywałą szczerością, odwagą i humorem, odkrywa kulisy swojego życia rodzinnego. Opisuje, jak Obamowie znaleźli się w centrum zainteresowania światowych mediów i jak wyglądało ich życie w Białym Domu przez osiem kluczowych lat, kiedy poznawała Amerykę, zaś Ameryka poznawała ją. To zaskakująco intymny rozrachunek życia kobiety wrażliwej i stanowczej, która konsekwentnie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.

Michelle Obama - "Becoming. Moja historia". Sprawdź >>>

Luz, i tak nie będę idealna - Tatiana Mindewicz-Puacz

A gdyby czas pozostawania w domu i ograniczonych spotkań wykorzystać na samorozwój? Na korektę nastawienia i podejścia do życia w stronę, która pozwoli pełniej się nim cieszyć? Tatiana Mindewicz-Puacz to psychoterapeutka, coach i trenerka m.in. w zakresie rozwoju osobistego, jak sama przyznaje, uwielbia wydobywać z ludzi to, co w nich najlepsze. 

W swoich książkach - "eMPowerbank. 10 kroków, które dają moc", "Miłość. I co dalej?", "Luz. I tak nie będę idealna" - opowiada o tym, jak można w łatwy sposób zmienić myślenie o sobie i świecie, by brać z życia to, co w nim najlepsze. Jak myśleć o sobie dobrze i siebie lubić? Jak poradzić sobie z rozkrzyczanym wewnętrznym krytykiem? Jak budować bliskość z drugim człowiekiem i suchą stopą przechodzić kryzysy? To doskonała lektura na każdy czas.

Poradniki Tatiany Mindewicz-Puacz. Sprawdź >>>

To jest wojna - Klementyna Suchanow

Klementyna Suchanow, autorka m.in. głośnej biografii Witolda Gombrowicza, udowadnia, że kobiece ciała stały się dziś przedmiotem globalnej politycznej rozgrywki o losy świata, który coraz bardziej zaczyna przypominać Gilead z "Opowieści podręcznej".

Równolegle "To jest wojna" opowiada historię międzynarodowego buntu kobiet. To pisany na gorąco dziennik protestów, najnowsza historia feminizmu, który narodził się na nowo w Czarny Poniedziałek 3 października 2016, kiedy Polki, przerażone pomysłem karania za aborcję, wyszły na deszczowe ulice, by walczyć o swoje prawa. A potem szybko okazało się, że muszą tak naprawdę walczyć o wszystko.

Klementyna Suchanow - "To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze". Sprawdź >>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM