Prezent pod choinkę dla dziecka? Oczywiście, że książka [PRZEGLĄD]

Książki to idealny prezent dla dziecka. Uczą kochać przyrodę, pokazują, jak radzić sobie z codziennymi problemami i opowiadają o potędze przyjaźni.

Wielkie przygody w świecie przyrody

"Wielkie przygody w świecie przyrody" autorstwa Wojciecha Mikołuszko i Joanny Rzezak to opowieść o niezwykłych ludziach, którzy żyli w różnych epokach i zakątkach świata, ale łączyła ich miłość do przyrody. Od św. Franciszka, przez Jane Goodall, aż po sir Davida Attenborough. Pojawiają się też: muzyk grający na klarnecie z wielorybami David Rothenberg, fotografka dzikiej przyrody Iwa Momatiuk i małżeństwo Łyczków.

- Będę szczęśliwy, jeśli ta książka zainspiruje was do odnalezienia własnej ścieżki w przyrodzie. Powodzenia w samodzielnej wędrówce! - pisze autor.

Dzik Dzikus

Do świata zwierząt, a konkretnie tych mieszkających w Lesie Kabackim można przenieść się za pośrednictwem "Dzika Dzikusa" Krzysztofa Łapińskiego i Marty Kurczewskiej. To pięknie zilustrowana opowieść idealna dla dzieci w wieku 6-8 lat. Jej bohaterowie przeżywają historie dobrze znane ze świata ludzi - zmagają się np. z krzywdzącymi plotkami i brakiem empatii.

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem

Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, psycholog, nauczyciel etyki i filozofii, nominowany do Global Teacher Prize, czyli "nauczycielskiego Nobla", postanowił opowiedzieć w "Szkole czarodziejów" o problemach młodych ludzi na przykładach ich ulubionych postaci z popkultury. Są wśród nich postacie z "Harry’ego Pottera", "Władcy Pierścieni", "Stranger Things", "Gwiezdnych Wojen" czy Avengersów. Warte polecenia szczególnie dla młodzieży, którą do czytania zniechęciła lista lektur szkolnych.

Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2

Wasze dzieci lubią film "Tarapaty 2"? To popularny film familijny, w którym wystąpili Pola Król, Mia Goti, Kuba Janota-Bzowski, a także Zbigniew Zamachowski, Joanna Szczepkowska, Sandra Korzeniak i Tomek Ziętek.

Jest też jego wersja książkowa - "Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2" - idealny prezent dla fanów. Książka "Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2" Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel opowiada o grupie dzieci, które próbują rozwikłać kryminalną zagadkę. A wszystko rozpoczyna się podczas wernisażu w poznańskim Muzeum Narodowym, który miał być wielkim wydarzeniem, a jest... wielkim wybuchem. Na oczach publiczności eksploduje bowiem cenny obraz Moneta.

Kuna za kaloryferem

Adam Wajrak i Nuria Selva Fernandez opowiedzieli w "Kunie za kaloryferem" o tym, jak ratowali zwierzęta, na które inaczej czekałaby śmierć. 

Zaczęło się od wrony o imieniu Kra, którą Adam Wajrak znalazł na warszawskim Żoliborzu, kiedy była jeszcze pisklakiem. Następnie Adam i Nuria Selva Fernandez przygarnęli jeszcze wiele innych zwierząt, gdy zamieszkali w Teremiskach w Puszczy Białowieskiej. Nowy dom znalazły u nich wyrzucone z gniazda bociany, osierocone borsuki, małe wydry, kuny, nietoperze, jerzyki, srokosze czy gromada sów. Wszystko zostało opisane z dużą dozą ciepła i humoru.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM