"Poczytalni" nominowani w konkursie PIK-owy Laur 2021

Poczytalni - Radiowy Klub Książkowy TOK FM - znaleźli się wśród nominowanych 12. edycji konkursu PIK-owy Laur. Mają szansę na nagrodę w kategorii: "Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizualnych i elektronicznych".
Zobacz wideo

"Poczytalni" zbierają się raz w tygodniu, by przy kawie lub herbacie rozmawiać o książkach. Do Radiowego Klubu Książki należą dziennikarze, pracownicy i współpracownicy Radia TOK FM. Spotykają się, by - po prostu - podyskutować o literaturze.

Podkreślają, że nie są ekspertami wyspecjalizowanymi w tematach kolejnych lektur. - Jesteśmy czytelnikami i chcemy zachęcić naszych słuchaczy, by czytali razem z nami i dzielili się swoimi wrażeniami i przemyśleniami - zachęcają.

Do "Poczytalnych" należą: Filip Kekusz, Agnieszka Lichnerowicz, Adam Ozga, Marta Perchuć - Burzyńska, Anna Piekutowska, Aneta Pytrus, Paulina Nawrocka, Małgorzata Wołczyńska, Piotr Balazs, Paweł Kierzniewski, Martyna Osiecka, Katarzyna Murawska, Tomasz Kopka, Przemysław Pozowski i Zuzanna Piechowicz. Do stycznia tego roku "Poczytalnych" współtworzył Łukasz Wojtusik. Grono to jednak systematycznie się powiększa. 

Za swoją pracę "Poczytalni" zostali docenieni przez jury 12. edycji konkursu PIK-owy Laur. Otrzymali nominację w kategorii "Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizualnych i elektronicznych". 

Oprócz "Poczytalnych" nominację w tej samej kategorii otrzymali: Audycja DAB+Literatura - Radio Wrocław Kultura (PR) oraz Ewa Zdrojkowska - Polskie Radio Olsztyn.

Więcej o konkursie można przeczytać tu

Pozostałe kategorie to:

- "Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach drukowanych" - gdzie nominację otrzymali: Tadeusz Lewandowski (Polskie Radio, Magazyn Literacki Książki), Pismo - magazyn opinii, Mariusz Szczygieł (Fundacja Instytut Reportażu),

- "Najciekawsza prezentacja książki i promocja czytania w internecie" - gdzie nominację mają: Okoń w sieci - blog (https://okonwsieci.pl/), Georgina Gryboś, Literacka kavka - blog (http://literackakavka.pl) oraz Adam Szaja - blog (http://smakksiazki.pl/).

Zwycięzcy 12. edycji konkursu zostaną ogłoszeni na uroczystości wręczenia nagród 15 października 2021 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Fundatorem nagród tegorocznej edycji konkursu jest Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska. 

TOK FM PREMIUM