"Biały ląd", superprodukcja Wydawnictwa Agora z udziałem znakomitych aktorów, przedpremierowo tylko na Tokfm.pl [POSŁUCHAJ]

Wielki szmal, bezwzględni gangsterzy i facet, który na własne życzenie pakuje się w kłopoty. Brzmi intrygująco? A to dopiero początek. Wydawnictwo Agora oraz Publio zapraszają na superprodukcję audio na podstawie powieści "Biały ląd". Premiera słuchowiska z udziałem znakomitych aktorów 11 lutego na Publio.pl, ale już dziś można wysłuchać fragmentu powieści na Tokfm.pl i w aplikacji TOK FM.

„Biały ląd" to pierwsza superprodukcja Wydawnictwa Agora i Publio.pl na podstawie powieści napisanej wspólnie przez Łukasza Błaszczyka, Pawła Sajewicza i Marka Wełnę. W rolę postaci wcielają się m.in. Olaf Lubaszenko, Arkadiusz Jakubik i Aleksandra Szwed. Przedpremierowego fragmentu można wysłuchać tylko na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM: 

„Biały ląd" jako superprodukcja audio z udziałem świetnych aktorów

Na fanów audiobooków czeka nie lada gratka. W superprodukcji usłyszymy znane i lubiane głosy. W postaci występujące w powieści wcielają się: Olaf Lubaszenko (jako Tadzik – wąsaty szef ochrony kopalni, wyposażony w wątrobę z marmuru i dyskusyjne kompetencje językowe), Leszek Lichota (jako Maks – ekswojskowy. Światowiec, który zostaje przysłany do Konga, aby wyjaśnić, kto i dlaczego próbuje podkopać Wielką Polską Inwestycję), Mirosław Zbrojewicz j(ako Zachwast – czarny bohater, socjopata i kpiarz), Aleksandra Szwed (jako Elodie – kongijska lekarka z dyplomem PAN, która staje się nieoczekiwaną partnerką Tadzika w jego śledztwie), Marcin Korcz (jako Piotr Rapacki – młodziutki dyrektor polsko-kongijskiej spółki, wilczek kapitalizmu, którego stare wygi chcą ograć i puścić z torbami) i Arkadiusz Jakubik, jako brawurowy narrator!

 

- W superprodukcji gram rolę narratora, ale nie jest to klasyczny narrator. Czasem zamienia się w strumień świadomości poszczególnych postaci. To dla mnie ogromne wyzwanie aktorskie, że mogę przepoczwarzać się w różnych bohaterów, wchodzić w ich emocje. Takiego doświadczenia przed mikrofonem jeszcze nie miałem – mówi o pracy nad „Białym lądem" Arkadiusz Jakubik. 

Pełny audiobook jest dostępny w promocyjnej cenie w przedsprzedaży na Publio.pl - TUTAJ >>

„Biały ląd": literatura sensacyjna w najlepszym wydaniu 

Rok 1998: Polska rozpoczyna negocjacje akcesyjne z Unią Europejską, do kin wchodzą „Młode wilki ½," a w sercu Afryki zespół fachowców ze Szczecina robi największy biznes w historii III RP. Media rozpisują się o wielomilionowym kontrakcie, o czarnym złocie cenniejszym niż węgiel i o polskim przemyśle wstającym z kolan. Tylko że na miejscu rzeczywistość wygląda inaczej niż w prospekcie dla inwestorów.

Gdy w kopalni na południu nowo powstałej Demokratycznej Republiki Konga dochodzi do tragicznego w skutkach sabotażu, szef polskiej ochrony obiektu staje przed zadaniem niemożliwym do wykonania. Wyposażony w wątrobę z marmuru i dyskusyjne kompetencje językowe, ma ledwie trzy dni, aby dowieść, że wypadek jest elementem międzynarodowego spisku, a polski sen o Białym Lądzie to co najwyżej klimatyzowany koszmar. Nic już nie będzie takie, jak było… „Biały Ląd" to pierwszy tytuł z sensacyjnej serii! 

Powieść „Biały ląd" jest też dostępna w formie ebooka na Publio.pl oraz  w formie papierowej na stronie Kulturalnysklep.pl.  

TOK FM PREMIUM