Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Tragiczna śmierć pisarki

Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Z informacji podawanych przez bliskich, pisarka - nazywana "pierwszą damą polskiej fantastyki" - zginęła w pożarze.

O śmierci pisarki poinformowało jej wydawnictwo. Nie ma słów właściwych, by przekazać taką informację. Dziś w nocy odeszła od nas Maja Lidia Kossakowska. Tragiczny wypadek pozostawił nas wszystkich w niedowierzaniu i szoku. Maju, za kilka dni mieliśmy się spotkać, porozmawiać, pośmiać się - jak zawsze. Pozostawiłaś po sobie pustkę, której jeszcze nie umiemy ogarnąć - napisano na Facebooku wydawnictwa Fabryka Słów. 

Według relacji znajomych, pisarka zginęła w pożarze domu na działce. - Moja przyjaciółka, wręcz starsza siostra z wyboru, Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze domku na działce. Jarek Grzędowicz wyszedł po drewno do kominka, nie przebił się z powrotem przez ścianę ognia. Żyje, jest poparzony - napisał na Facebooku Łukasz M. Wiśniowski, autor w portalu gram.pl. 

Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Kim była?

Maja Lidia Kossakowska była nazywana "pierwszą damą polskiej fantastyki". Jest autorką takich dzieł jak "Siewca Wiatru" i cyklu "Upiór Południa". Była ośmiokrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla, otrzymała ją w 2007 roku za opowiadanie "Smok tańczy dla Chung Fonga", oraz w 2012 za powieść "Grillbar Galaktyka".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM