Kryminał, biografie, thriller, rozmowy. Książki do czytania na ferie (i nie tylko)

Ferie zimowe w pełni - jest to więc świetny czas, by sięgnąć po lekturę. Polecamy kilka książek-pewniaków - ciekawych, wciągających, różnorodnych.
Zobacz wideo

"A song for you. Moje życie z Whitney Houston" - Robyn Crawford

Biografia ikony muzyki opowiedziana przez jej najlepszą przyjaciółkę, z którą spędziła dwadzieścia dwa lata. Ta historia to opowieść o lojalności i zaufaniu – o dwóch dziewczynach, które zawarły pakt, by nawzajem się chronić i wspierać. Ale to również opowieść o manipulacji, kontroli, głodzie władzy, kwestiach rasowych, uzależnieniu i presji, jaką przemysł rozrywkowy wywiera na kobiety. 

Zamów tutaj >>

"Szwedzki kryminał" - Beata i Eugeniusz Dębscy

Usunięty ze służby za przestępstwo, którego nie popełnił, Tomasz Winkler dzisiaj bierze sprawy, z jakimi lepiej nie iść na policję. Jeśli masz kłopoty i nikt inny nie potrafi ci pomóc - możesz go wynająć. A przynajmniej spróbować.

Eugeniusz Dębski ma na swoim koncie przeszło 100 opowiadań i ponad 20 powieści, z których część doczekała się przekładów na języki rosyjski, czeski, węgierski i niemiecki. Uhonorowany Śląkfą, był też kilkukrotnie nominowany do Zajdla, najważniejszej polskiej nagrody dla twórców literatury fantastycznej. Beata Dębska jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, na co dzień prowadzi biuro doradztwa podatkowego. Oboje mieszkają we Wrocławiu, gdzie rozgrywa się także akcja powieści.

Zamów tutaj >>

Posłuchaj - audiobook w prezencie dla subskrybentów i subskrybentek TOK FM Premium >>

"Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść" - Bono

Książka, którą powinien mieć każdy fan U2. Sympatycy muzyki zespołu dowiedzą się dlaczego, według Bono, U2 wciąż istnieje pomimo dziesięcioleci osobistych zmagań i nieporozumień oraz znajdą klucz do zrozumienia najpopularniejszych i najważniejszych piosenek zespołu. Książka otwiera drzwi do wewnętrznego życia Bono. 

Zamów tutaj >>

"Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?" - Marek Sekielski, Małgorzata Serafin

Bohaterowie tej książki są wspaniałymi wrażliwymi ludźmi, którzy po latach zmagania się ze sobą doszli do ściany i stanęli nad przepaścią. Podzielili się wspomnieniami z najtrudniejszych momentów, w których choroba popchnęła ich w stronę samobójstwa. Zebrane w książce rozmowy są również dowodem na to, że z depresji da się wyjść. 

Zamów tutaj >>

"Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym" - Cleo Ćwiek, Agata Trzebuchowska

Cleo Ćwiek - supermodelka - bez autocenzury opowiada Agacie Trzebuchowskiej o euforiach i depresjach, miłości i gaslightingu. O wieloletniej terapii. O pracy modelki od pierwszych kroków, po sukces. A także o odkrywaniu i uczeniu się zupełnie nowych rzeczy i poczuciu sprawczości, jakie daje rozwijanie pasji. 

Zamów tutaj >>

"Fejm" - Joanna Opiat-Bojarska

Nowy thriller laureatki Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru. "Fejm" to nie tylko przewrotny thriller, w którym prawda ma wiele twarzy. Joanna Opiat-Bojarska otworzyła wiele zamkniętych dla publiczności drzwi, wniknęła do środka i obnażyła prawdę o mechanizmach rządzących światem sław. 

Zamów tutaj >>

TOK FM PREMIUM